Kauno rajono kriminalinė policija po 6,6 mėn. pertraukos nutarė grąžinti Sulikų ir prof. Apanavičiaus mokslinę medžiagą bei darbo priemones

Posted: October 9, 2015 in Uncategorized

drizius1\

Nuotr. Toks įspūdis, jog Kauno kriminalistai nebijo nei teismų, nei generalinio prokuroro Dariaus Raulušaičio, o išsigando jų neteisėtų veiksmų viešinimo laikraštyje “Laisvas laikraštis”, kurio redaktorius Aurimas Drižius kartu su advokatu Anatolijumi Novikovu žodžio laisvės byloje pasiekė neįtikėtiną pergalę – laimėjo kasacinį teismą. Anatolijus Novikovas pastaruoju metu atstovauja ir Sulikams, ir būtent jis patarė kreiptis dar kartą dėl daiktų grąžinimo, o nesutinkant grąžinti – į teismą. Šitai jis pasakė garsiai Kauno apylinkės teisme spalio 6 dieną. Iš karto po to suskubta imtis veiksmų, jog tokios bylos nebūtų. Tačiau Sulikai po visko ruošiasi reikalauti civilinės atsakomybės dėl patirtos žalos.

Kristina Sulikienė pranešė, jog neseniai pas ją į Rokų kaimą atvyko rusva Renault markės mašina, valst Nr. GGD 879, ir du neuniformuoti vyrukai atėję į kiemą, kur ji taisėsi su elektriku mašiną, pradėjo priekaištauti, kodėl ji vengia atvykti į kriminalinę policiją, jie esą siuntė šaukimą.

Kristina Sulikienė teigia, jog šiandien pasitikrino visą gaunamą korespondenciją, ir nieko panašaus nėra gavusi.

Tada neprisistatę vyrukai trupuį pasimetę – matyt, neapskaičiavo, jog bus liudytojų – mašinos meistras – pradėjo šaukimą ruošti, ir vėl priekaištavo, kodėl vengiama atvykti.

K.Sulikienė jiems paaiškino, jog yra užsiėmęs žmogus, dažnai būna išvykusi, ir neseniai Kauno apygardos teismas panaikino vieną teismo nutartį, kur už akių buvo priteista nemenka suma 250 eurų už tariamą teismo negerbimą, o nutartyje teisėjas Urbonas įrašęs – jog K.Sulikienė, tuo metu buvusi Kelmės etnomuzikologijos kursuose ir natūraliai, negalėjusi ten gauti jokios korespondencijos “vengia atvykti”. Nutartyje rašoma, jog policija buvo atvykusi, durų niekas neatidarė: kaip liudijo kaimynai, iš tiesų, liepos mėn. buvo apie 13:00 atvykę policininkai, įėjo per uždarytus vartus – kaip įėjo, kaimynai nežino, gal jie perlipo per tvorą – pavaikščiojo, pasižiūrėjo, ir išėjo.

Dienos metu žmonės įprastai yra užsiėmę darbine veikla, mokslininkai dar ir mokslo tyrimus, ekspedicijas vasarą rengia, nebūna namie.

Viskas bandyta paaiškinti dviem jaunuoliams, tada paprašyta prisistatyti, jie tik paprašyti parodė policijos pažymėjimus, nes apsirengę buvo civiliai, o vienas jaunuolis netgi į menininką buvo panašus, turėjo rausvą rašiklį su užrašu “lilly”.

K.Sulikienė taip pat teigia, jog vakare einant iš parduotuvės, paskui ją važiavo jau matyta Kauno rajono policijos mašina su numeriu HOR 379, ir K.Sulikienė nusistebėjo, kad policija šiaip kaimuose neturi benzino, o štai, pasišniukštinėti, ar Sulikienė eina iš parduotuvės, ką veikia, tai benzino atvykti iš Kauno rajono policijos, kuri įsikūrusi 11 kilometrų nuo Rokų, yra.

Teismuose, kur Albertas ir Kristima Sulikai padavę Danguolę Razmislevičiūtę, Dalę Žėkienę, Tutlį ir Raudį, praėjusiame posėdyje buvo priekaištaujama, kodėl K. Sulikienė, atvykus šiai ketveriukei, nesupratusi, jog čia policijos pareigūnai.

Lygiai taip pat būtų galima ir šiandien priekaištauti: kodėl atvykus kriminalistams, ir dar meninės išvaizdos, kuri nerodo pažymėjimų, būtina suvokti, jog čia policija. Taip atrodo ir mašinų supirkėjai: tokia pirma mintis K. Sulikienei atėjo į galvą, o kadangi turi seną trantą pardavimui, todėl ir neužkėlė vartų, norėjo išgirsti, už kiek paimtų metalo laužą.

Mašinų meistras toliau tyliai sau dirbo, jis pirma pagalvojo, jog tyrėjai atvyko dėl iš Sulikų pagrobtų daiktų. Taip, paaiškino meistrui Albertas Sulikas – tik kad daiktus pagrobė pati policija. Tiesiog nusavino ir negrąžino iki šiol

2 diktofonų, 3 kompiuterių – kurių vienas priklauso profesoriui R.Apanavičiui,

12 USB, kurių 2 – Alberto Suliko,

1 CD su 2011 10 22 vykusios šachmatų turnyro nuotraukomis (kaip susiję su “byla” neina suprasti – gal tyrinėta, su kuo palaiko ryšius?).

Krūva foto kortelių.

3 kietieji diskai, kurių 2 labai didelės apimties, kainuoja po 200 eurų, o vienas išduotas darbovietės – VDU.

Parašyta, kad paimtas CD su užrašu “pedofilas”, bet kadangi nebuvo krata filmuojama, akivaizdu, jog tai yra vadinamoji “pakiša”.

Paimta legaliai laikoma namie teleskopinė lazda: čia turbūt su mintimi, kad kaimo vietovėje žmonės neturėtų kuo gintis nuo užpuolikų, kurie, policijai apylinkėse nestabdant nusikalstamumo, tiesiog slankioja pakampiais.

Laimė, nepaimtos knygos, ir laikraštis  “Laisvas laikraštis”, nors vienas aukšto ūgio kriminalistas, ant grindų su neapykanta mėtęs Lietuvos Respublikos kariuomenės uniformas, kurios buvo pakabintos, norėjo imti, pamatęs Grybauskaitės nuotrauką.

Nors kratos metu nebuvo nei antspauduotų maišų, nei kitų priemonių, Kauno apylinkės teismas “nustatė”, jog kratos metu nebuvo padarytas joks pažeidimas, o daiktų teismas nenurodė grąžinti – liepė kreiptis į prokurorą, kuris keletą kartų nurodė, jog daiktų jokiu būdu negrąžins.

Todėl dabar labai keista, kad atvykęs pirma net neprisistatęs jaunuolis su juodu paltu, kalbantis apie apklausas, kas sukėlė juoką, pagalvojo K.Sulikienė, kad jis juokauja – nusprendė grąžinti daiktus. Ma

Juk anksčiau, Sadecko laikais, tarybiniais metais, paimtų daiktų ne tik negrąžindavo, bet dar, pasakoja žmonės, konjaką, paimtą iš namų, nurašydavo.

Nors kratytieji žmonės jau anksčiau atgavo daiktus, jie, darydami piketus, Sulikų, vienintelių neatgavusių daiktų už 5000 eurų materialinės vertės ir keletą dešimčių kartų neturtinės vertės didesnės, nesiteikė pakviesti.

Kalbama, jog Kristoferis Voiška labai įsižeidęs dėl Alberto Suliko nuomonės, jog egzistuoja “tautiniai socialvatnykai”.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s