Margininkuose vėl liejosi muzikos garsai: padėkos šv Mišiose ir po jų dainavo mecosopranas Judita Leitaitė

Posted: October 11, 2015 in Uncategorized

Kauno rajono Margininkų kaimas tampa tikra apylinkių kultūros sostine.

Jeigu praėjusį savaitgalį su muzikos koncertu ir edukacija lankėsi solistas Liudas Mikalauskas ir Čiurlionio kvartetas, tai šį sekmadienį atsilankė pati Judita Leitaitė.

Mišių metu ji atliko už širdies griebiantį kūrinį “Panem angelicus”,

Praeitą savaitę aprašytasis, paminėtas 86 metų senolis šiandien į mišias taip skubėjo, jog net parvirto.

Jį pakėlė J.Leitaitės kūrybinė grupė. Vėliau iki kėdės palydėjau aš. Po koncerto ir mišių senolis visas švytintis pasakė: va čia tai buvo, taip gera širdžiai! Ačiū jums labai (senolis ilgai nerado kur prisėsti, o kad buvo jau parvirtęs, mačiau, kad ruošiasi sėstis ant netvirtos kėdės – “jaunimas”, na, pensininkai, bet dar ne seni, buvo užėmę visus suolus), nulėkiau iš choro į bažnyčią ir prilaikiau kėdę, kad nenuvirstų. Tai senukas atsidėkojo ta nuoširdžiai šypsena. Smagiausia, jog 86 metų vietos gyventojas taip džiaugėsi koncertu. Manau, jog dėl tokių žmonių yra smagiausia.

Judita Leitaitė ne tik koncertavo, bet panašiai kaip L. MIkalauskas, pasakojo kūrinio atsiradimo istoriją.

Taip klausytojai sužinojo, jog Šubertas savo “Ave Maria” parašė kavinėje, ir užrašęs muziką ant servetėlės, vėliau suglamžęs numetė. Tačiau kavinės savininkas pakėlė servetėlę, ir atspausdino natas. Taip pasaulį išvydo garsioji “Ave Marija”, kurių, kaip teigė J.Leitaitė, iš viso parašyta 6000.

Rokietė, koncertmeisterė Genutė prisipažino atvykusi dėl Raudonikio kūrinio “Argi aš kalta?”. Jau norėjo eiti ir paprašyti dainininkės, kad sudainuotų, kai po poros Ave Maria, J.Leitaitė pati susiprato.

Koncertmeisterė netvėrė džiaugsmu, ir tyliai pritarė antru balsu solistei, nes negalėjo susilaikyti: “Vien dėl šitos dainos atvažiavau iš Rokų”.

Koncertas prasidėjo ne iš karto. Buvo reiškiamos padėkos.

Daug kartų dėkota apylinkių darbdaviui, mecenatui, Audriui Banioniui, kuris sukūręs ne tik apie 100 darbo vietų, duonos kepyklėlę, bet remia ir padeda gyvuoti bažnyčiai bei joje vykstančiai veiklai.

Šiltų žodžių negailėta klebonui Virginijui Gražulevičiui.

Apdovanojo bendruomenės pirmininkas Justinas Rimas ir vargonininkę, doc. dr. Bronę Gudaitytę, kuri, kaip sakė dėkojimo kalboje pirmininkas, tarnauja Dievui ir žmonėms kartu su kunigu. Todėl abudu Dievo tarnai gavo po rankų darbo statulėlę, švč. Mergelės Marijos skulptūrėlę, kurias darė Lurdo Betliejaus seserų bendruomenė. Gamintos šios skulptūrėlės kartu su malda.

Kalbėjo seniūnė, bei sveikinimo žodį tarė ir iš Piliuonos kilęs Seimo narys Antanas Nesteckis.

Koncerto metu Judita Leitaitė prisiminė vaikystę Sibire, bei negailėjo šiltų žodžių savo vaikystės draugei, mokyklos suolo draugei Liubai Kymantienei, Kauno apylinkės teismo teisėjai.

(Beje, būtent ši teisėja vis negali apsispręsti, ar kelti baudžiamąją bylą Rokų seniūnijos seniūnei Dalei Žėkienei, kuri 2014 12 10 be teisėto pagrindo pasinaudodama policijos pajėgomis, įsilaužė į Kristinos ir Alberto Sulikų namą Rokuose.)

Renginys tęsėsi lauke, kur ūkininkas Audrius Banionis visus vaišino arbata ir jo duonos kepykėlėje gaminama produkcija.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s