Rokų šv. Antano koplyčioje Užgavėnės švenčiamos kitaip

Posted: February 7, 2016 in Uncategorized

 

 

Nuotr. Rokų parapijos koplyčioje groja tango kvartetas “Ma’tango”. Smuik. Milda Kazakevičiūtė.

2016 02 07 Šv. Antano Paduviečio koplyčioje Rokuose (Kauno m.) dviguba šventė.

Minimos Užgavėnės, bei kunigo gimtadienis. Toliau pažymimas  10 metų parapijos jubiliejus.

Šia proga kaip visada atvyko Panemunės apygardoje išrinkta Seimo narė profesorė Vida Marija Čigriejienė, kuri dėkojo Dievui, kad Rokams davė tokį kunigą.

(Parapijiečiai mintyse dėkojo Dievui, jog jis jiems davė tokią aktyvią Seimo narę…Jos dėka Rokų gimnazijai ir bendruomenei statoma iškilmių salė. Jau įbetonuota kapsulė.)

Kunigą sveikino ir Panemunės seniūnė, o į šventę po mišių ir koncerto atstkubėjo ir Margininkams vadovajanti (ten yra kita Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės parapija, kurioje klebonauja Virginijus Gražulevičius) Taurakiemio seniūnė.

Nepasirodė tik Rokų seniūnė Dalė Žėkienė, kuri ne pirmą kartą praleidžia progą palaikyti vietos parapiją, pabendrauti su seniūnijos gyventojais.

Po šv. Mišių vietos bendruomenės, parapijos choro atstovai, Seimo narė V. Čigriejienė, teikė gėles klebonui.

Po to vyko koncertas.

Jaunų žmonių kvartetas “Ma’tango” įžangai pagrojo 2 klasikos kūrinius.

Pasirinktas Bachas. Sugrota buvo ne prasčiau, negu Vienos ar Londono filharmonijoje, matėsi jaunosios smuikininkės Mildos Kazakevičiūtės aistra muzikai, scenos įvaldymas – nors grota priešcenyje, nes koplyčioje scena paversta altoriumi.

Milda Kazakevičiūtė vėliau atlikdama tango kūrinius, visu kūnu rodė tango virpesius.

Neatsiliko akordeonistai, pianistė.

Publika liko sužavėta, pasibaigus koncertui atsistojusi plojo.

Argentinietiškas tango savyje talpina ne tik aistrą, bet ir liūdesį, o kai kurios variacijos skamba kaip Viduržemio jūros tautų melodija.

BRANGŪS PARAPIJIEČIAI
Visus kviečiame vasario 7 d. (sekmadienį) po 11 val. šv. Mišių Rokų šv. Antano Paduviečio parapijos koplyčioje mintimis nusikelti į Buenos Aires, užmiršti kasdienybės liūdesį, kur skamba visa tango evoliucija: nuo C. Gardel iki šiuolaikinių tango…
Dalyvaus kvartetas Ma’Tango: Milda Kazakevičiūtė (smuikas), Indrė Grušelionytė (Fortepijonas), Laimonas Salijus ir Lukas Katinas (Akordeonai).
Programoje: W.A. Mozart, A. Troilo, C. Gardel, A. Piazzolla ir kt.
Dažnai iš anksto neplanuodami einame ten, kur tikimės pamatyti ar išgirsti ką nors originalaus, neretai atsiduriame toje pačioje vietoje, nes matyt mūsų meno poreikiai panašūs. Šį sykį mes kviečiame susitikti ten, kur skamba jausmingos tango istorijos, kuriose aistra persipina su skausmu ir intrigomis, apie pamestą ir praradusią, atgailaujančią ir stiprią asmenybę, ieškančią būdų, kaip išgyventi liepsnojančioje aistroje.
Ši programa – tarsi gero vyno taurė – atrinkta iš daugybės kūrinių ir ilgai brandinta, kurios kiekvienas gurkšnis atveria vis kitokį tango poskonį. Aistra, azartas, pakilimai, nuosmukis, melancholija – šiai muzikai nepagailėta nei ilgesio, nei meilės gaidų…
Koncertas skirtas parapijos įkūrimo 10-mečiui!

 

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s