Drąsos kelias“ registravosi rinkimams, iškėlė kandidatus apygardose: Panemunės (18) apygardoje kandidatuoja teisininkė Kristina Sulikienė

Posted: August 5, 2016 in Uncategorized

asvrk

Vakar 2016m. rugpjūčio 4 dieną, politinė partija „Drąsos kelias“ su jos vedliu Seimo nariu Jonu Varkala priešakyje, VRK būstinėje įteikė pareiškinius dokumentus.

Kol dokumentai nepatikrinti, ir nepripažinti teisingais, partija laikosi pozicijos neskelbti kandidatų reitinginių vietų, daugiamandatėje apygardoje.

Skelbiami kandidatai pagal abėcėlinį sąrašą.

Seimo rinkimuose dalyvauja pats partijos pirmininkas Jonas Varkala, kandidatuosiantis Kaune, Aleksoto – Vilijampolės apygardoje. Partijos pirmininko pavaduotoja, Neringos Venckienės teta, Audronė Skučienė kandidatuos Garliavos apygardoje. Vienas žymiausių Garliavos Klonio gatvės aktyvistų, persekiojamas su baudžiamosiomis bylomis Renaldas Ščiglinskas kandidatuos Šilainių apygardoje. Kitas ne mažiau žinomas, ir nuo pat pirmųjų Klonio gatvės įvykių viską stebėjęs aktyvus Kauno gyventojas Raimundas Čiegis kandidatuoja Alytuje, kurio partijos skyriui vadovauja. Jo pavaduotoja Audronė Klimavičienė kandidatuoja daugiamandatėje apygardoje.

Lygiai tuo pačiu principu Šiauliuose kandidatuoja mokytoja, visuomenininkė, Motinų klubo pirmininkė Birutė Dilpšienė: iškelta toje apygardoje, kur dirba.

Jono Varkalos buvusioje apygardoje (Panemunės, Nr. 18) keliama partijos narė teisininkė Kristina Sulikienė, kuri yra ir mokslo bei kultūros darbuotoja, bei „Laisvo laikraščio“ bendradarbė.

Pakalbinta, kodėl dalyvauja rinkimuose, kandidatė nurodė:

„Visų pirma, esu Rokų gyventoja, Rokų didžioji dalis priklauso Panemunės seniūnijai. Nors gyvenu kaimiškojoje Rokų dalyje, mes, rokiečiai, Rokų neskirstome į miestą ir į kaimą. Visos problemos bendros.

Mane jau seniai kalbino Rokų bendruomenės centro pirmininkas bei jo pavaduotojas – klausinėjo, kodėl kaip vietos aktyvi gyventoja, nekeliu savo kandidatūros. Taip pat klausinėjo vietos specialistai – mokytojai, darželių darbuotojai, medikai, pašto tarnautojai, pardavėjos, ūkininkai, žemių neatgaunantys savininkai. Todėl vietos balsas ir nuomonė įpareigojo. Tuo pačiu metu sutapo, jog dalyvauti rinkimuose pasiūlė „Drąsos kelio“ politinė partija, su kuria palaikėme glaudžius bendradarbiavimo ryšius. Esu atstovavusi adminsitracinėse bylose teismuose 2013 m.-2014 m. beveik visiems nukentėjusiems nuo policijos smurto Garliavoje, esu susipažinusi ir su garsiąja „Patvorio gaujos“ byla, kurioje konsultuoju Gediminą Aiduką.  Su partija ryšiai tvirti nuo jos įsikūrimo, tiesiog dėl užimtumo moksliniame darbe bei teisinėje veikloje nelabai tedalyvavau partijos gyvenime bei aktyvioje politinėje veikloje. Šiuo metu taip pat esu panirusi į mokslą, nes rengiu daktaro disertaciją. Todėl pasiūlymas dalyvauti su Drąsos kelio partija buvo ir kiek netikėtas, ir nelabai planuotas, tačiau priėmusi pasiūlymą, manau, jog atstovaučiau visuomenės interesams – visų pirma, pačių labiausiai skriaudžiamų piliečių grupių interesams: pensininkams, kaliniams, žemių savininkams, nuo teisėsaugos represijų kenčiantiems piliečiams, vaikams – gelbėjant juos iš užsienio, juk politinė valdžia nesugebėjo išspręsti prievartinio lietuvių nutautinimo per globą problemos. Taip pat kaip ilgametė mokslo bei kultūros srities darbuotoja, esu susipažinusi su tragiška Lietuvos kultūros ir mokslo būkle, kurioje verkiant reikia skubių reformų, rėmimo, specialistų įdarbinimo – nes iki šiol dirba daug nieko nenutuokiančių apie mokslą ir kultūrą asmenų.“

Neringos Venckienės apygardoje Nr. 1 iškeltas emigrantas Einaras Vildė, o Prienų – Birštono apygardoje iškelta Jūratė Gaučienė, taip pat nemažą laiką ragavusi emigranto duonos.

Apie 2016 08 04 dokumentų pridavimą telefonu pakomentavo „Drąsos kelio“ darbuotoja, teisininkė Evelina Paltanavičiūtė – Matijošaitienė:

„Viskas vyko sklandžiai. Iš VRK gavome pagyrų, jog dokumentai labai tvarkingai suruošti. Todėl nemanau, kad bus kokių problemų, nes trūkumus dėl dokumentų, jeigu jų yra, įprastai VRK pasako iš karto. Tačiau DK laikosi pozicijos neskelbti daugiamandačių apygardų sąrašų numerių, nes jie po VRK patikrinimo dar gali keistis.“

Teisininkei Kristinai Sulikienei numatyta pozicija pirmame penketuke.

„Laisvo laikraščio“ vyr. redaktorius Aurimas Drižius, „Drąsos kelio“ politinės partijos Vilniaus skyriaus pirmininkas. iškeltas Žirmūnų apygardoje Vilniuje.

Informacija parengta ir pagal BNS, ELTA ir žiniasklaidos 2016 08 05 pranešimus

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s