Politinė kanalizacija

Posted: August 11, 2016 in Uncategorized

Šis terminas skinasi kelią pastruoju metu, analizuojant Lietuvoje vykstančius procesus.

Nors konservatoriai ir komunistai, ir dar visokie kitokie pasikeisdami Lietuvą valdo jau 26 metus, politikoje pasitaiko „kanalizacijų“ – tai tokios partijos, jėgos ir judėjimai, kurie esą „nutraukia“ „protesto balsą“, ir „padeda suskaldyti partijas“.

Daug įvairių mitologemų prikuriama apie šias kanalizavimo sistemas.

Štai vis naujus projektėlius kuriantis Naglis Puteikis į politikos užribį patraukė vienus populiariausių Panevėžio politikų Mantą Leliuką ir Gemą Umbrasienę.

Tai įvyko labai paprastai – juos jis „perėmė“ iš Karbauskio, prižadėjo aukso kalnus, o likus kelioms dienoms iki sąrašų ir kandidatūrų pridavimo, pradėjo jiems demonstruoti, jog su jais nepakeliui.

Po to spaudoje pareiškė, jog atsiprašysiąs Karbauskio ir netgi Urbšio.

Kaip bebūtų keista, bet, Urbšys juk Lietuvos Sąrašo partijoje (dar vienas santechninis projektas) buvo su Naglio Puteikio padėjėja Rūta Zabieliene.

Vėliau visi suvaidino, jog neva susipyko, ir kad nesusieina „horizontai“.

Lietuvos Sąrašas 2012 m. buvo Drąsos kelio „nukanalizavimo“ projektas, kuris, susikūręs aikštėje, ir turėjęs labai didelių pretenzijų politikoje, galiausiai apkaltino Neringą Venckienę, jog ji nuo jų pavogė aikštės partijos idėją. Tačiau „aikštės“ arba „patvorio“ partija buvo originali niekieno nesugalvota idėja, ir jeigu kas ką nuo ko vogė, tai tik Darius Kuolys nuo patvorio partijos.

Deja, spaudoje ir dabar galima rasti senus Romualdo Ozolo pasisakymus, jog neva kažkas pavogė Sąrašo idėją.

Kitaip tariant, gal pavogė „nukanalizavimo“ idėją – nes konservatoriai, nors ir apkaišė „Drąsos kelio“ sąrašą 2012 m. savais žmonėmis, vis tiek po šiai dienai traktuoja, jog „Drąsos kelias“ „pavogė jų balsus“.

Šiais metais Drąsos kelias neėmė konservatorių, tokių, kaip Stancikienė, arba 1990 m. labai geru draugu su Vytautu V. Landsbergiu buvusio Audriaus Nako, kuris irgi yra tam tikras projektas.

Tai visų pirma meninis projektas, sakyti tiesą, bet paslėpti po pašaipa, kad skaitytojas nieko nesuprastų. Iki šiol veikiantis ekspertų portalas net reklamuoja konservatorius.

Atseit, skaitytojas turi viską priimti su pašaipa, tačiau su Audriumi Naku siejama „unikali TV“ konservatorius reklamuoja netgi visą parą.

Nors konservatorių jaunimas su savo naujais šūkiais ir nauju su Rusijos nusikalstamomis gaujomis siejamu kandidatu, kuris pakels pensijas ir atlyginimus, jau išstatė save pajuokai, Audriaus Nako ir co. pašaipa gali būti sukelia pasipiktinimą Naku, o ne konservatoriais. Todėl nesuklysiu spėdama, jog Audrius Nakas tėra dar vienas konservatorių projektas.

Neanalizuočiau politinės kanalizacijos fenomeno, jeigu toks Gintaras Radvila nebūtų man parašęs, jog turiu būtinai paskambinti, nes jis ir Audrius Nakas kviečia filmuotis visą parą veikiančioje internetinėje televizijoje. „Mes transliuosime kandidatus, kurie yra iš to paties „flango“, – suokė G. Radvila, kuris yra kažkokio partizano ainis, o apie partizanus , kurie žudė taikius gyventojus, aš turiu gana griežtą nuomonę.- Tereikia kameros, prisijungti per skype, ir pirmyn. Galėsi kalbėti, ką norėsi. Apie aktualijas“.

Audrius Nakas išsuko Naglį Puteikį nuo atsakomybės savo balsavimu dėl pastarojo patraukimo baudžiamojon atsakomybėn šmeižto byloje. Na netikiu aš tuo Audriumi Naku.

Bet iš prigimties esu sąžiningas ir doras žmogus. Todėl nemanau, jog kiti gali įžūliai neluoti ir apsimetinėti.

Nusipirkau kamerą. Bet kadangi niekuo nepasitikiu, ypač Naku, įsijungiau apžiūrai tą  „unikali TV“.

Ir pamačiau, kad čia dar vienas Audriaus Nako „darbo biržos“ projektas.

Pamenate Audriaus Nako personažą „Darbo biržos direktorius“. Neadekvatus, piktas, nesivaldantis, daužantis kumščiu į stalą, vartantis kompiuterius – kažkodėl man kužda nuojauta, jog čia yra Audriaus Nako „alter ego“.

Jis labai ramus, kol netranko stalo. O be to, nutraukęs darbą TV ir papuolęs į Seimą, jis labai ilgai nedaužė „Darbo biržos stalo“.

Todėl „snukius daužyti“ nusprendė subtiliau.

Dėl Gintaro Radvilos kvietimo netgi konsultavausi su advokatu. Klausiau, ką daryti, – juk už jo aiškiai stovi Audrius Nakas? Atsakymas atskriejo toks: „Už ekspertų galimai stovi Rusija, todėl tu atsargiai su tuo Naku“.

Atsakiau, jog čia tipiškos rusofobinės baimės – tačiau A. Nakas nepatinka tuo, jog balsavo neteisingai dėl neliečiamybės – juk Puteikis taip prašė ją nuimti, norėjo tokiu teisingu būti.

„Ekspertams išlaikyti yra skiriami didžiuliai pinigai, iš kur jie? Susimąstyk. Juk čia stovi Rusija ar dar kas. Todėl su Naku reikia atsargiai“.

O už tos Rusijos, mąstant logiškai, gali stovėti konservatoriai.

Kurių jaunimas, kaip teigia plačioji žiniasklaida, turi sąsajų su Rusijos nusikalstamomis gaujomis.

Nors Audrius Nakas neva vykdo „politinį kanalizavimą“, jis apsimetęs kritiku, reklamuoja konservatorius.

Jų vaizdo filmai, plakatai kiaurą parą patalpinti eksponuojami ekspertuose,  o youtube platybėse sukasi unikalios TV formate – kiaurą parą.

Viską apibendrinus, tai kas gi yra ta politinė kanalizacija?

Iki galo ir nežinau,  nes netgi politinių santechnikų specialybė neegzistuoja.

O gal tas gerasis santechnikas – tai rinkėjas? Pagyvensim – pamatysim.

 

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s