Kodėl premjeras ir prezidentė nešaukia ekstremalios situacijos dėl gaisro Radviliškyje Vyriausybės posėdžio?

Posted: October 6, 2016 in Uncategorized

Image result for gaisras radviliškyje

Šalyje, kilus ekstremaliai situacijai, dalyje valstybės teritorijos turi būti įvedamas tiesioginis Vyriausybės valdymas.

Konkrečiai kilus gaisrui Radviliškyje, ir nesugebant jo suvaldyti įprastinėmis ir net karinėmis priemonėmis, būtina šaukti ekstremalių situacijų komisiją, bei skelbti Vyriausybės kontrolę  16 000 gyventojų turinčiame mieste.

Premjeras A. Butkevičius ir prezidentė Dalia Grybauskaitė iš viso nesuvokia nei savo paskirties, nei rolės valstybėje.

Vienas kažką pastoviai šneka ir nusišneka, o kita kažkur kariauja karus su Rusija.

Savi žmonės „da feni“ ir „dalampački“.

Neatmestina ir diversijos galimybė: paprastas teroro aktas, kuris atrodo kaip
„savaiminis gaisras“ – diskredituoja mūsų šalies tarnybas, ir Vyriausybę, su Prezidente, kad jie visi iš viso nesugeba suvaldyti paprasto dalyko – gaisro. (Nors skelbėsi kad suvaldys Maidano, Donbaso ir net Sirijos krizes…)

Taip pat dar kartą beda į labai silpną Karinių oro pajėgų finansavimą: apgailėtina, bet KOP lakūnai turėjo skristi į bazę pasipildyti aviacinio kuro, nes elementariai – šalyje greičiausiai nebėra mobilių kuro papildymo cisternų. Juk nereikia. Kai rusai užpuls kada nors, gal tada nupirks.

Be to, KOP lėktuvo pakėlimo laikas, gavus nelaimės pranešimą – tragiškai ilgas. Truko beveik pusę dienos, kol KOP lakūnams buvo leista skristi gelbėti žmonių Radviliškyje.

Pasinėrę į auksinių šaukštų dalybas, visiškai pamiršo aviaciją.

Dar neseniai buvo kliedima, kad bus naikinama ir priešgaisrinės apsaugos tarnyba, neva, nereikia tiek etatų.

Reikia, ir dvigubai tiek – nes gaisras Radviliškyje negęsta.

VSD vadovas Darius Jauniškis irgi tyli – nors toks gaisras, neatmestina, gali būti diversija: kadangi Seimo rinkimai prasidėjo, reikalingas kažkoks „karštas taškas“ nukreipti dėmesį.

Įprasta KGB diversinių padalinių metodika, kažkaip neįkandama šiuolaikiniam saugumui, nors jo vadovybė tarnavo net šiuolaikiniame Afganistane. Senajame Afganistano kare būtent veikė KGB diversiniai būriai, kurių kai kurie atstovai netgi į Seimą veržiasi, pamiršę įsirašyti tai į Seimo kandidato anketą (bendradarbiavimo faktas su KGB privaloma nurodyti. Tačiau kai kurie tai „pamiršo“.)

Kol nebus išskaidytos pjuvenos ir medienos atraižos, ir kol nebus paprašyta Latvijos pagalbos – nes Latvija turi specialią įrangą tokio tipo gaisrams gesinti, o mes juk taupome – tik vandens patrankų prisipirkome žmonėms vaikyti, – bet apie gaisrus nepagalvota – tol degs Radviliškio miestas. Karštos žarijos skraido visur aplinkui, iškilusi grėsmė pastatams. Ar užteks vandens pilti ant pastatų – jeigu jau dabar jo trūksta?

Premjeras su prezidente tiek užsiėmę rinkimų batalijomis, jog nesugeba suvokti, kad šalyje, ne tik Radviliškyje, skelbtina ekstremali situacija, ir mobilizuotinos visos specialiosios tarnybos – tame tarpe ir VSD, tirti tyčinio, diversinio padegimo versiją, siekiant sukelti šalyje įtampą,  trukdyti rinkimus, sutrikdyti tarnybų darbą. Užtenka vos 2 savaičių, kad tokią krūvą įsodrinti degiomis medžiagomis. Netgi paprastas žmogus suvokia, jog medis vandeniu gesinamas gęsta – o chemikalai dar labiau įsidega. Tam nereikia būti perėjusiam Afganistano, ar bazinių karinių mokymų: tam reikia turėti sveiką protą.

Dirbkit, o ne pliurpkit, šaukšteliai jūs auksiniai.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s