Rinkimų balsų skaičiavimo klaidos Centro-Žaliakalnio (Nr.13) rinkimų apygardoje

Posted: October 11, 2016 in Uncategorized

Kazimieras Juraitis kalbasi su Ovidijumi Andrijausku, Seimo rinkimų stebėtojų Centro-Žaliakalnio (Nr.13) rinkimų apygardos, J. Jablonskio (Nr.42) rinkimų apylinkėje.

 

00:00
Sveiki,

Noriu pasidalinti su jumis mano stebėtoje Centro-Žaliakalnio (Nr.13) apygardos J. Jablonskio (Nr.42) apylinkėje įvykusia keista klaida.

Apylinkėje rinkiminį procesą pradėjau stebėti apie 18 val. Kokių nors pažeidimų nebuvo, darbas vyko sklandžiai.
Komisijos nariams, registracijos žurnaluose suskaičiavus atvykusius balsuoti rinkėjus, sutvarkius nepanaudotus balsavimo lapus, bei kitus dokumentus, buvo pradėtas balsų skaičiavimas. Pirmiausiai buvo suskaičiuoti vienamandatės apygardos balsai. Rezultatatai buvo surašyti juodraštyje pieštuku, bei ant kiekvienos atskiros suskaičiuotų kandidatų balsavimo lapų krūvelės.

Stebėtojai nusirašė rezultatus, taip pat ir aš, kuriuos neužilgo sms žinute išsiunčiau Rolandui Paulauskui ir Kiprui Valentinavičiui:

Apygarda Nr13
Jablonskio, apyl.42 vienm.:
1. 5. G.Landsbergis 450
2. 2. A.Gelūnas 176
3. 3. A. Jankuvienė 147
4. 8. D. Pavalkis 132
5. 7. R. Paulauskas 42
6. 12. D. Varnas 33
7. 5. Jurkuvienė 32
8. 1. R. Dumčius 25
9. 4. K. Juknis 15
10. 9. E. Ranusienė 14
11. 10. A. Sabaliauskas 7
12. 11. Štarkevičienė 7
Viso: 1080
Galima paklaida ~2 tikslins

Dėl 2-jų tikslinamų balsų žinutėje įrašiau, nes tuo metu buvo rasti papildomi du vienmandatės apygardos balsavimo lapai, kurie buvo įsimaišę į skaičiuojamus daugiamandatės apygardos balsavimo lapus.

Prieš pat antrą valandą nakties buvo baigti skaičiuoti daugiamandatės apygardos balsavimo lapų rezultatai. Stebėtojai nusirašė, pasitiklsino gautus rezultatus. Komisijos nariai ruošėsi pradėti kandidatų reitingavimo procedūrą. Visi iki to laiko likę stebėtojai (4), tame tarpe ir aš, nusprendėme  baigti stebėjimą ir paprašėme komisijos pirmininkės rezultatų protokolo. Komisijos pirmininkė pasakė, kad protokolas gali būti suformuotas tik pačioje pabaigoje, kai bus suvesti visi reikiami duomenys į elektroninę sistemą. Patikino, kad kol nėra baigtos vienos procedūros, negali būti atliekamos paskesnės.
Keleta minučių po antros valandos nakties visi stebėtojai išėjome namo, nebelaukdami iki ryto reitingavimo pabaigos.
Šiandien pirmoje dienos pusėje prisijungiau prie VRK tinklalapio pasižiūrėti rinkimų rezultatų. Pasižiūrėjau ir stebėtoje apylinkėje esančius rezultatus. Labai nustebau, kad vienmandatės apygardos balsavimo rezultatai buvo šiek tiek kitokie, nei buvau nusirašęs (prisegta prie šio laiško kopija, kur geltona spalva pažymėjau padidėjusių balsų skaičius ir raudona spalva – sumažėjusius).RAMUNĖ JURKUVIENĖ   Politinė partija „Lietuvos sąrašas“  32 -> 30
ROLANDAS PAULAUSKAS   Lietuvos liaudies partija   42 -> 4

Atitinkamai, šių sumažėjimų skirtumų suma, padidėjo visų kitų kandidatų surinktų balsų skaičius + 2, kurie buvo atrasti vėliau.
Susiradau apylinkės pirmininkės telefono numerį ir pabandžiau prisiskambinti. Susisiekęs pasakiau, kad pastebėjau paskelbuose rezultatuose neatitikimų. Komisijos pirmininkė pažadėjo išsiaiškinti ir su manim vėliau susisiekti. Po valandos perskambino ir apgailestaudama pripažino, kad tikrai yra įvelta klaida. Sakė, kad buvo keli balsų skaičiavimo juodraščiai ir matyt suvedant duomenis jie buvo sumaišyti. Aš pripažinau, kad darbas ištisą parą tikrai varginantis ir visko gali pasitaikyti. Pirmininkė paminėjo, kad kalbėjosi su Centro-Žaliakalnio apygarda, dėl šios klaidos, ir žadėjo sekančia dieną (rytoj) patikrinti/perskaičiuoti vienmandatės apygaros balsus, bei ištaisyti klaidą. Sutarėme, kad mane informuos apie šios klaidos ištaisymo eigą.
Šiandien vakare dar kartą paanalizavęs oficialiai skelbiamus rezultatus, bei permąstęs apylinkėje stebėtą procesą suabejojau, ar tai galėjo būti paprasčiausia klaida. Be abejo, rezultatas iš esmės nesikeičia, tačiau ši netyčinė (o gal reikėtų imti į kabutes „netyčinė“) klaida, ypač kandidato Rolando Paulausko atžvilgiu, atrodo niekšiškai, žinant, kad Centro-Žaliakalnio apygarda ir J. Jablonskio apylinkė turi dar ir simbolinę reikšmę.
Pagarbiai,
Ovidijus Andrijauskas
vrk2
Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s