Seimo rinkimai Brolių apylinkėje

Posted: October 11, 2016 in Uncategorized

Rinkimų trileris Brolių 458 apylinkėje. Minia rinkėjų, vienas striginėjantis kompiuteris, neveikianti programa, lūžtančios kabinos, šaltis. Gretimą patalpą nedelsiant pritaikome balsavimui, todėl rinkimai vyksta toliau. Isteriški stebėtojai klykia, fotografuoja, reikalauja nutraukti balsavimą, grasina. Bet tai tik pradžia. Užsidarius rinkimų apylinkei dingsta šviesa ir visa komisija su stebėtojais įkalinami ledinėje patalpoje. Po valandos atvykę VRK atstovai tegali pasakyti, kad nuo jų niekas nepriklauso, jie nieko negali, visiems sunku ir sprendimus priima ne jie. Balsadėžei saugoti iškviečiama policija. Tamsoje VRK atstovai pusantros valandos riejasi su komisija ir stebėtojais, bet nepriima nei vieno sprendimo. Komisijos pirmininkė verkia. Atsiradus šviesai įtampa atslūgsta ir darbas tęsiamas. Bet programa nesugeba įvesti duomenų, VRK telefonais niekas negali padėti, per TeamViewerį prisijungę specialistai nesėkmingai kažką naršo programoje. Skaičiuojami, perskaičiuojami, rūšiuojami balsai, kaip juos įvesti į išprotėjusią programą nežino niekas. Eilinį kartą iš VRK atvykusi “pagalba” su tokia laabai impozantiška dama priešaky užsėda kompą ir ilgai groja klaviatūros mygtukais.
Ši VRK komisijos narė verta ypatingo dėmesio. Tai dar mūsų žiniasklaidos neatrasta tokia ryški dama, kuri apspjautų visas jau pabodusias brazauskienes, šarkienes, maldeikienes kartu paėmus. Tai Lilija Malinauskienė, šios apylinkės kuratorė, be galo patyrusi ir neprilygstama rinkimų organizatorė. Ji kelis mėnesius taip intensyviai “ruošė” rinkimams komisijos pirmininkę, kad ši likus savaitei iki rinkimų krito į ligos patalą. Tuo pat metu į ligoninę paūmėjus chroniškai ligai ant operacinės stalo atsigulė ir komisijos sekretorė.
Man stinga rašytojos talento aprašyti šią įspūdingą personą, ją reikia tiesiog pamatyti ir išgirsti, kad per kelias minutes suprastum, kad esi pats menkiausias, kvailiausias ir nieko nesugebantis padaras. Tačiau šią naktį net pati Malinauskienė negalėjo priversti kompiuterio atlikti jam pavestas funkcijas, todėl po ilgiausių ir nesiliaujančių ponios monologų apie komisijos narių visišką nesugebėjimą dirbti, gąsdinimų administracinėmis baudomis ir net kalėjimu, buvo iškviesta papildoma pagalba. 8 valandą, jiems atvykus, komisijos nariai jau buvo tokios būklės, kad paklusniai vykdė visus gausios VRK svečių komandos nurodymus. Kokius? Atspėti nesunku.

Eglė Mirončikienė, Facebook.com

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s