NEJAUGI VĖL EISIME SENU SUSIPRIEŠINIMO KELIU?

Posted: October 29, 2016 in Uncategorized

Didžiąją Seimo daugumą laimėjusi LVŽS iš karto be jokių ambicijų pasiūlė susitarti dėl pagrindinių partijų nacionalinės susitarimo vyriausybės ir jos vadovybės formavimo – Nacionalinės vienybės koalicijos. Tai primintų situaciją, kai vieningai sutarėme eiti į NATO ir ES – iškovojome principinę pergalę. Kas dabar būtų, jei to nebūtume padarę?
O ką matome po šių Seimo rinkimų? Vėl užsiplieskė tarp konservatorių ir socialdemokratų priešprieša, kurią pergyvenau tris kadencijas dirbdamas LR Seime. Tas laikotarpis parodė žemą politinę kultūrą, nenorą susitarti kuriant geresnę, patrauklesnę Lietuvą ir aukštesnį pragyvenimo lygį jos žmonėms. Tuo metu politinė energija buvo nukreipta ieškant priešų ir keliant sumaištį šalies viduje. Kas gali paneigti, kad ir dabar nebus nueita panašiu keliu? Taip vadinamų atnaujintų (atjaunintų) konservatorių Seimo rinkimus pralaimėjusios partijos lyderis- Gabrielius Landsbergis, atrodo, nesugebės perlipti per savo asmenines ambicijas ir nesės kartu prie bendro pasitarimų stalo. „Valstiečiai“, matyt, pasirinks partneriais ramesnius socialdemokratus. Partinio darbo patirties neturintis konservatorių lyderis, kurio arogancija liejasi per kraštus, bus priverstas savo partiją nukreipti į opoziciją.
Man, kaip ilgus metus aktyviai dalyvavusiam visuomeninėje ir politinėje Atgimimo veikloje, aišku, kad užsitęsęs konservatorių buvimas opozicijoje nieko gero partijai nežada – tik ją demobilizuos, silpnins, ves prie skilimo (krikščionys demokratai yra posūnio vaidmenyje). Akivaizdu, kad konservatorių partijos strategai neteisingai pasirinko taktiką, vietoje patyrusių veteranų į daugelį vienmandačių iškeldami naujus, jaunus politikus. 2016 m. rinkimų rezultatai rodo, kad TS LKDP dvigubai sumažėjo laimėtų vienmandačių apygardų (!), be to, sumažėjo ir bendras išrinktų narių skaičius. Tai kas toliau?

LR Seimo narys prof. Arimantas Dumčius

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s