Nors JAV su Kinija nesikalba ilgus dešimtmečius, Lietuva yra Kinijos partnerė

Posted: December 12, 2016 in Uncategorized

Image result for kinija

Daugiau keistų dalykų išryškėja, užjudinus „širšių lizdą“ – ogi paprasčiausią mokslo įstaigą, kurioje lietuviškos ir baltiškos etnokultūros tyrinėjimai vos per 3 metus buvo pakeisti į Azijos tyrimus – bet mokslo sritis nepervadinta, neatsirado žodelis „oprientalistika“ – kas būtų korektiška.

Vos LL paskelbė, jog Ramūnas Karbauskis, kalbėdamas apie tautinius kostiumus, šaudo visiškai ne ten,- nes turbūt reikėtų kalbėti apie kimono, o ne pagoniškų kostiumų siuvimą – stebint tendencijas, kokios mokymosi programos, kaip neva atspindinčios mūsų išsivaikščiojančios valstybės intsresus, yra pragrūstos į universitetus, ir kurios beje iš mūsų visų kišenių finansuojamos – jau Kinijoje reziduojanti Lietuvos ambasadorė Marčiulionytė per delfi puolė teisintis, kokie geri santykiai su Kinija, ir kaip Lietuvai tuoj atsivers neregėtos galimybės prekyboje ir pramonėje: suprask, galėsime iškelti į Kiniją visus savo fabrikus, o darbuotojai galės eiti šėko pjauti, arba važiuoti į užsienį.

Tačiau tas pats delfi praneša, jog Kinijos ir JAV santykiai yra pašliję, ir daug dešimtmečių.

Donaldas Trumpas net nežino, nuo kurios pusės pradėti pokalbius, nes Kinija nesikalba jokiu klausimu: nesikalba ir dėl Šiaurės Korėjos.

Gaila man Donaldo Trumpo, nes žvelgiant į mano buvusios etnologijos katedros dėstytojų sąrašą, akivaizdu, jog ne tik Kinija, bet ir kažkuri iš Korėjų labai kalbasi su Vytauto Didžiojo universitetu – nes bent keli dėstytojai dėsto korėjiečių kalbą ir kultūrą.

Viskas čia Lietuvoje kaip visada: garsiausiai buvo rėkiama apie „komunistuojančius“ dėstytojus šiame universitete, vyko tikra raganų medžioklė.

Tačiau iš kur semia pinigėlius Azijos studijoms – kai net pats Donaldas Trumpas nesusikalba su Kinija – galėtų VDU paaiškinti Donaldui Trumpui: juk rašo delfi, jis nesusikalba su Kinija ir Korėja, o štai Kaune esantis universitetas – susikalba, ir gauna didžiulį finansavimą – tokį, jog net nebereikia savosios kultūros studijuoti, ir puoselėti – nors Lietuvos Vyriausybė niekada nepanaikino prioritetų programos, kurios didžiąją dalį tebesudaro tapatybės tyrimai. Tiesa, kai neįrašyta, jog lietuviškosios, tai gudruoliai, užjutę kinų ir korėjiečių (neaišku, tik ar pietų, ar šiaurės) pinigų marias, ir sukeitė dėmenis.

P.S. Telieka priminti, jog vos Kinijos vyriausybė 2013 metų spalio mėnesį nusipirko keletą procentų Ukrainos žemės ūkio paskirties žemės, už mėnesio jau driokstelėjo Maidanas, ir tebesitęsia suirutė iki šiol. Ar tikrai Lietuvai reikia Maidano tipo bardako – juk Ukrainą krizė ištiko būtent dėl pernelyg gerų santykių su Kinija.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s