Politinio susidorojimo aukos mokytojo Mariaus Janulevičiaus ėmėsi ginti pasaulio litvakai

Posted: December 16, 2016 in Uncategorized

Nuo vakar vakaro facebooke pastebėta, jog žydai – litvakai, iš viso pasaulio, pradėjo palaikyti “Laisvės” gimnazijos mokytoją Marių Janulevičių, atradę, jog jis su mokiniai sukūrė neįtikėtinos vertės filmą “Pamirštieji/ Forgotten”, kur nufilmavo Veliučionius, Rūtą Vanagaitę, Efraimą Zurofą, Marką Zingerį, atliko kraštotyros tyrimus, aplankė Panerių memorialą, svarstė, kas yra žudynes, kodėl įvyko, ką daryti, kad neįvyktų vėl?

Mokytojui Mariui Janulevičiui padrąsinimo žodį parašė Sergejus Kanovičius, kurio tėvas Grigori Kanovičius –  garsus rašytojas, gyvenantis Izraelyje. Jis šiais metais dovanojo knygų įvairioms Lietuvos bibliotekoms.

“Jums reikia kuo greičiau grįžti į mokyklą. Nes sugebėjote užauginti pilietiškai mąstančiųjų kartą. Lietuvosje nebuvo spontaniškų streikų ar protestų prieš akivaizdžią savivalę, betvarkę ir panašiai. Šitas mokinių poelgis nuteikia viltingai. Nepasiduokite. nes pakankamai valstybės esame tiesiog sočiai ir abejingai pramiegoję. Stiprybės.”

Ralph Salingeris, kuris tyrinėja Vilkaviškį ir vykdo šio miesto žydų įprasminimą, parašė:

“I think its an incredible film I want to thank them – do you have their e-mail, Facebook ?

The film is superb – I want to thank from the bottom of heart
how can I help ?”
Vėliau nesuprasdamas lietuviškai, bet norėdamas suvokti situaciją, litvakas netgi stebėjosi situacijos bukumu, kad mokytojas atleistas dėl pokalbio su…valytoja…
“I did some google translate about the strike at the school and they said he was fired because of a dispute with a cleaner !”, negali atsistebėti Ralph.
Dar vienas litvakas iš JAV tiesiai šviesiai pakomentavo, jog šiuo metu svarbiausia palaikyti Marių, būtinai kuo daugiau turi palaikyti jį facebooke, ir turi jis kreiptis į teismą.
“Ar yra galimybė, kad jis paduos direktorę į teismą”, klausinėjo JAV litvakas.
Pats mokytojas, atrodo, tokio litvakų iš viso pasaulio dėmesio nesitikėjo.
Nenuilstamai besidomintis žydų atminties išsaugojimu Šaukėnuose iš lavonų krūvos išsigelbėjęs Jakovas, gyvenantis Izraelyje, irgi pažiūrėjo filmą, ir pasidalino su draugais ir giminėmis.
Visi kaip vienas tvirtina, jog filmas aukštos meninės, mokslinės kokybės, turi išliekamąją vertę.
Pasaulio žydai palinkėjo atsilaikyti nelygioje kovoje su galimai tamsiomis pronacistinėmis jėgomis, tebeveikiančiomis Lietuvoje.
Šios jėgos jau daug metų neleidžia iš mirties taško pajudinti paprastą istorinį diskursą – diskursą apie čia gyvenusią 240 000 žydų bendruomenę, žiauriai išžudytą.

 

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s