Naujasis besiblaškantis Seimas: patys priima pataisą, patys ją panaikina

Posted: December 21, 2016 in Uncategorized

Image result

Nuotr. Dalia Grybauskaitė vėl pastatė Seimą į vietą. 

Prezidentės atstovai praneša, jog Dalios Grybauskaitės veto Seimo nariai patvirtino.

Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja Rasa Svetikaitė Seimui pristatė šalies vadovės vetuotas Civilinio kodekso pataisas dėl atlyginimo už patirtą žalą dėl asmens garbės ir orumo pažeminimo teisinį reglamentavimo. Seimas įstatymą priėmė gruodžio 8 d.

„Ekspertai sutarė, kad šios pataisos yra perteklinės, nes ir šiandien galiojantys įstatymai visiems asmenims, taip pat ir politikams ir kitiems viešiesiems asmenims užtikrina visas teisines galimybes gintis nuo patyčių, melo, įžeidimo ir šmeižto“, – sakė R. Svetikaitė.

Pasak vyriausiosios patarėjos, visuomenės informavimas yra viešasis interesas, todėl priimti pakeitimai yra neproporcingi ir atveria kelią ne geresnei žmogaus teisių, žmogaus garbės ir orumo apsaugai, bet platesniam ne tik žurnalistų, bet ir visų žmonių teisiniam persekiojimui už kritišką, bet kokia forma pareikštą nuomonę.

Už tai, kad Seimas iš naujo svarstytų Civilinio kodekso pataisas balsavo 18, už tai, kad įstatymas būtų laikomas nepriimtu – 87 Seimo nariai. Civilinio kodekso pataisos laikomos nepriimtomis.

Keistai išeina: naujasis Seimas daugybę laiko sugaišta, kad balsuotų už pataisas, kurios, akivaizdu, bus atmestos: tam nereikia būti baigusiam labai daug mokslų, kad suvoktum, jog vis tik Lietuva, nors Rusijoje ir Italijoje vadinama Šiaurės Korėja Europos sąjungoje, bet kol kas dar išlaiko valstybingumo požymius.

O pagrindinis požymis yra spaudos ir žodžio laisvė.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s