Liberalai siūlo skirti 3 mln. eurų šeimoms, norinčioms pasinaudoti pagalbiniu apvaisinimu

Posted: December 22, 2016 in Uncategorized

Viktorija Čmilytė-Nielsen nuotrauka.

Nuo 2017-ųjų turi įsigalioti šiuolaikiškas Pagalbinio apvaisinimo įstatymas, tačiau tam, kad šeimos galėtų realiai pasinaudoti pagalbinio apvaisinimo procedūra ir susilaukti vaikų, valstybė turi užtikrinti tinkamą finansavimą, – sako liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Todėl liberalai siūlo skirti papildomus 3 milijonus eurų nevaisingumo gydymui, šias lėšas numatant 2017 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžete.

„Suprantame, kad būtinas ne tik šiuolaikiškas Pagalbinio apvaisinimo įstatymas, bet ir reali, pakankama valstybės finansinė parama šeimoms, norinčioms susilaukti vaikų. Kaip žinome, Lietuva kartu su Latvija yra vienintelės šalys visoje Europos Sąjungoje, iki šiol net iš dalies nekompensuojančios nevaisingumo gydymo. Vyriausybė ir naujasis sveikatos apsaugos ministras neužtikrino, kad finansavimas 2017 metais bus skirtas. Reikalausime, kad šios spragos neliktų“, – prieš biudžeto priėmimą Seime sakė Seimo Žmogaus teisių komiteto narė V. Čmilytė-Nielsen.

Praėjusią savaitę sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga negalėjo atsakyti, kiek lėšų iš PSDF biudžeto bus skirta pagalbinio apvaisinimo procedūroms, reikiamiems vaistams kompensuoti. Kiek anksčiau liberalai inicijavo kreipimąsi į Seimo valdybą, prašydami, kad nepriklausomi ekspertai papildomai įvertintų valdančiųjų siūlytas radikalias Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisas. Specialistai savo išvadas Seimui dar pateiks vėliau.

Liberalai mano, kad šeimoms turi būti sudarytos sąlygos gauti šiuolaikišką ir naujais medicinos pasiekimais paremtą pagalbinį apvaisinimą, be nepagrįstų ribojimų dėl embrionų šaldymo ir kitų draudimų.

Lietuvoje su nevaisingumo problemomis susiduria maždaug 50 tūkstančių šeimų. Skaičiuojama, kad įteisinus šiuolaikišką pagalbinį apvaisinimą mūsų šalyje per metus galėtų papildomai gimti iki tūkstančio naujagimių. Visame pasaulyje po pagalbinio apvaisinimo procedūrų jau gimė 5 milijonai vaikų.

 

Daugiau informacijos:

Viktorija Čmilytė-Nielsen, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narė, Seimo Žmogaus teisių komiteto narė

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s