Vilniuje ekologinė katastrofa: tačiau meras R. Šimašius renkasi žmones – nenutraukia vandens tiekimo. Seimas, prezidentūra, Vyriausybė – tyli.

Posted: December 24, 2016 in Uncategorized

Vakar įvykusi katastrofa, kai trūko magistralinis kanalizacijos vamzdis, parodė, kaip tvarkosi Vilniaus valdžia iškilus ekstremaliai situacijai.

Ogi tvarkosi puikiai, ir į pirmą vietą kelia žmones, kuriems negalima užsukti vandens keletui dienų. Sveikintinas žingsnis, nes Vilniuje gyvena ir labai garbaus amžiaus senjorų, kuriems buvimas be vandens turbūt reikštų mirtį.

Kitas klausimas – kurgi mūsų žalieji valstiečiai, taip mylintys gamtą?

Kur ekstremalių situacijų valstybinis posėdis?

Tyla iš Seimo rūmų – pro kuriuos plaukia teka šūdai iš viso Vilniaus.

Kadangi kanalizacija leidžiama tiesiai į Nerį, katastrofos mastas plinta, ir darosi valstybinis.

Tačiau žalieji valstiečiai, kaip matome, švenčia. – nelabai suvokia, jog būtinas Seimo posėdis, ir svarstymas, ką daryti, kokius pinigus skirti avarijai likviduoti iš valstybės biudžeto.

Susidaro įspūdis, jog Vilniaus merui Remigijui Šimašiui labai stojiškai atlaikius “Laisvės” ir kitų gimnazijų krizę Vilniaus mieste, valstybinė valdžia nori jį paskandinti savo pačių fekalijose.

Meras kol kas ir neprašo valstybinės pagalbos, stengiasi pats vienas aprėpti katastrofos mastą, likviduoti padarinius. Tačiau iškyla klausimas, ar tai įmanoma municipaliniame lygmenyje?

Priminsiu, jog konservatorius labiausiai puolė Astravo AE – jie visą vasarą piketavo, nes laikė jos būsimą taršą didžiausia grėsme Lietuvai. Konservatorius Majauskas tuo metu buvo Vilniaus miesto savivaldybės nariu. Kuo jis užsiėmė? Pilaitės bažnyčios pinigų “išmušimu” iš miesto biudžeto.

Gal geriau reikėjo tuos 50 000 eurų skirti skylėtiems kanalizacijos vamzdžiams tvirtinti, ir Neries šlaitams apsaugoti?

Beje, tai jau antra ekologinė katastrofa, kuri rodo, jog Lietuvos valstybė nepasirengusi gintis nuo vidinių gamtinių – ekologinių katastrfoų.

Pirmoji buvo Radviliškio gaisras, kai net 9 valandas nesugebėta leisti išskristi Karinių oro pajėgų lėktuvui, kuris tik ir prigesino iš oro gaisrą – nes žemės transportu to padaryti buvo n eįmanoma.

Dabar gi Vilniui skęstant šūduose per pačias Kalėdų šventes, Lietuvos Respublikos seimas, Prezidentė ir naujasis gelbėtojas Premjeras Saulius Skvernelis, tyli, nors paleidus Vilniaus atliekas į Nerį, tai jau yra visos Lietuvos ekologinė katastrofa.

Bet turbūt žydruosiuose ekranuose vakare pamatysime juos visus – Karbauskį, Grybauskaitę ir Skvernelį – laužančius kalėdaičius. O gal kūrenančius šventuose alkuose ugniakurus. Bet ne prie valstybės reikalų.

Tai ne pirmas kartas, kai vykstant kažkam svarbaus, valstybės pagrindinės įstaigos nesugeba susirinkti į posėdžius, nes, matote, ne darbo diena.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s