Užvenčio drama: Kelmės rajono savivaldybės vaikų teisių apsaugos skyrius bando grąžinti vaikus į smurto aplinką, kitų vaikų – nepaima iš šeimos

Posted: January 30, 2017 in Uncategorized

Image result for danguolė teišerskienė

Nuotr. Kelmės rajono savivaldybės vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėja Danguolė Teišerskienė šaltinių duomenimis, mano, jog vaikai gali grįžti į smurtinę aplinką.

Paaiškėjo, jog Užventis padalintas į dvi stovyklas.

Vienoje pusėje – gyventojai, seniūnija, jos socialiniai darbuotojai, kuriems Užvenčio sumuštų berniukų motina nebuvo priskirta, nes ne socialinė rizika.

Kai šeima išbraukiama iš socialinės rizikos, atsakingas  yra Vaiko teisių apsaugos skyrius, kuris tačiau šiandienos posėdyje šaltinių žiniomis, gyrėsi ir prisiskyrė visus laurus: o tiesiog todėl, kad iki šios dienos sumušti berniukai DOKUMENTIŠKAI Mnėra seniūnijos “biznis“ – nes tik rizikos šeimomis seniūnijos socialiniai darbuotojai turi rūpintis, ir jas tikrinti, vertinti. Tačiau seniūnija rūpinasi berniukų likimu, padeda ir vietos gyventojai.

Paaiškėjo, jog mažiausias vaikas, kurio nemušė, guli ligoninėje su plaučių uždegimu, tačiau motina nesugeba įsivertinti, jog tai – nepriežiūros išraiška.

Yra dar vienas vaikas, kuris nors nebuvo sumuštas, tačiau jo likimas kabo ant plauko: nes smurtininkas suimtas tik 1 mėnesiui.

Manoma, jog jis nebuvo mušamas, nes savarankiškai save prisižiūrėdavo, todėl motinos sugyventinis ir nedaužė jo.

Užvenčio berniukų tėvas – labai tvarkingas, dirba per du darbus. Trečiasis irgi yra jo vaikas, ir vaikų teisių skyrius taip pat ir žiniasklaida, slepia informaciją, jog praktiškai yra sprendžiama dėl motinos iš viso sugebėjimo auginti vaikus.  Tuomet mažiausia dukrytė keliautų į globą, o trys vaikai – pas tėvą.

Motinų teisių gynėjai  jau rikiuojasi su plakatais, visiškai nesidomėdami, kad motina nesugeba savęs įvertinti, reflektuoti. Nesugebėjo apsaugoti berniukų nuo smurto, be to, nustatyta, jog jai didžiausias prioritetas gyvenime – tai sugyventinis.

Be to, tai būtų ne pirmas atvejis, kad tėvas prašytų nustatyti gyvenamąją vietą su juo.

Šaltinių teigimu, Kelmės rajone yra tokių atvejų, kad augina tėvai, prisiteisę šią teisę iš teismo.

Grįžtant prie Klonio gatvės istorijos – priminsime, jog Drąsius Kedys Deimantės Kedytės gyvenamąją vietą buvo nustatęs teisėtai, per dviejų instancijų teismus, nors lavastės, kuznecovaitės rėkia, jog jis pagrobęs laikė prievarta savo dukrą, o pedofiliją – išgalvojo, kad galėtų „atimti dukrelę“.

Tėvų teisių nepaisymas vis dar gajus viduramžiškoje Lietuvos visuomenėje.

„Laisvo laikraščio“ teisininkė Kristina Sulikienė per aktyvius vietos gyventojus jau vakar pasiūlė Užvenčio berniukų tėvui pagalbą surašant ieškinį, jeigu nebus daugiau kam – nors vaikų teisių skyrius turi teisininkus, ir galėtų padėti.

Taip pat vaikų tėvas informuotas apie galimybę aktyviau dalyvauti ikiteisminiame tyrime, surašant prašymus dėl apsaugos priemonių: kad vaikai nebebūtų grąžinami į smurto aplinką. Yra tokia procesinė galimybė: uždrausti įtariamajam veikti nukentėjusiuosius. Aišku, Vaikų teisių skyrius šitos konsultacijos irgi nesuteiks. Nes tai reikštų „vajėzau, jau Barnevernet, atiminėja vaikus“.

Iki šios dienos vaikų perkėlimas į saugią aplinką laikoma kažkokia grėsme.

Kodėl?

P.S. Kodėl Užvenčio seniūnas Linas Mačernius sugeba dirbti net naktį? Kodėl jo darbuotojai, nors jiems n eįėjo į pareigas, reagavo į problemą – kai miegančios “vaikų teisės” nejudino nė piršto?

Image result for zenonas mačernius

Užvenčio seniūno Lino Mačerniaus tėvas Zenonas Mačernius 1988 metais kartu su prof. Romualdu Apanavičiumi įkūrė Kelmės kankliavimo kursus, kad vaikai, ir jaunimas turėtų ką veikti, kad ruoštųsi ateičiai, muzikuotų, užsiimtų amatais. Zenono Mačerniaus sūnus Linas Mačernius, nors jam į pareigas visiškai nešeina – tai yra Kelmės savivaldybės Vaikų teisių skyriaus kompetencija – jautriai sureagavo į Užvenčio vaikų tragediją, kai jie augo pas juos mušantį motinos sugyventinį, o tėvas, nors ir norėjo juos auginti, buvo niekinamas. Seniūnija dirbo net naktį, nors jai nepriklausė. Seniūnija net šiandien dirba, kad vaikai, prieš kuriuos smurtauta, galėtų gyventi pilnavertį gyvenimą: nors tai įeina išimtinai tik į Vaiko teisių apsaugos skyriaus kompetenciją!

Vaikų seniūnas negali palikti be priežiūros ir namų – juk jų laukia Kelmės vasaros kursai!!

Kodėl Užvenčio seniūnas Linas Mačernius rūpinasi vaikais – nors jam nepriklauso pagal  pareigas, o visi kiti seniūnai – nesugeba, ir nesidomi, kas dedasi jų panosėje??

Plačiau apie Zenono Mačerniaus įkurtus su Romualdu Apanavičiumi ir globotus vasaros kursus čia:

http://www.skrastas.lt/?data=2015-08-22&rub=1065924812&id=1470845135

http://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=3586:uzvencio-drama-kelmes-rajono-savivaldybes-vaiku-teisiu-skyrius-bando-grazinti-vaikus-i-smurto-aplinka-kitu-vaiku-nepaima-is-seimos&catid=31&Itemid=101

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s