Kedžių privačios valdos nušturmavimo byla išnagrinėta

Posted: February 10, 2017 in Uncategorized

Image result for venckus advokatas

Šiandien byla buvo išnagrinėta. Sprendimas skelbiamas kovo 23 dieną 15.30.
Advokato A. Venckaus kalba nustelbė viską. Prokuroras M. Venckūnas pasinaudojo teise neatsikirsti ir apgailėtinai tylėjo. Kas jam beliko, vargšui.
A. Venckaus kalba skambėjo kaip kaltinamasis aktas policininkams: “Susirinkę pilietinės visuomenės atstovai (…) netrukdė antstolei, bet trukdė į privačią valdą įsibrovusiai policininkų miniai”, ir t.t. “Pagrindinė nukentėjusioji yra antstolė. Ji neskundė išteisinančio sprendimo. Ką tai reiškia? Kad ji sutinka su išteisinamojo nuosprendžio faktų vertinimu ir išvada”. “Kodėl tyrė ONKTS? JUk kaltinime nėra nei organizuoto nusikalstamumo, nei korupcijos požymių”. “Pilietinės visuomenės atstovai, susirinkę stebėti, ar antstolė neviršys įgaliojimų…”.

Labiausiai pabrėžė kolektyvinės atsakomybės taikymo neleistinumą demokratinėje teisinėje valstybėje. Kad žmonių stumdymą ir spūstis pradėjo ne teisiamieji, bet policija. Kad ji nevykdė savo pareigos šalinti “kliūtis” antstolės nurodymu, bet šalino jau iš anksto atrinktus žmones savo iniciatyva, nes turėjo instrukciją smurtauti prieš žmones nepriklausomai nuo jų veiksmų ir galimybės trukdyti antstolei.

Kad policininkai pagal CPK neturėjo jokios teisės savo nuožiūra vykdyti teismo sprendimo, o tik šalinti konkrečias antstolės nurodytas kliūtis. Kad pati antstolė patvirtino, kad jai nebuvo trukdoma patekti prie durų.

Visuomet greta Vaicekauskienės buvęs Oželis jokio smurto prieš antstolę nematė, jokių jos įžeidinėjimų negirdėti Oželio darytame garso įraše (išskyrus “praleidžiam antstolę”, jei tai įžeidimas). Nėra jokių bendrininkavimo įrodymų, todėl nesuprantama, kodėl taikomas BK 231.2 str. [Vienintelė bendrininkų grupė ten buvo antstolės, vaikteisių, kriminalinės policijos, viešosios policijos, priešriaušinėspolicijos, civiliai apsirengusių egzekutorių, advokato kompanija. Bet gal jai taikytinas ir nusikalstamo susivienijimo terminas?]

Kad policija leido absurdiškus toje situacijoje garso įrašus apie susirinkimų įstatymo laikymąsi ir riaušių nutraukimą. Kad policija, pradėjusi akivaizdžiai neteisėtus veiksmus, paimdama J. Valiušaitį, natūraliai sukėlė piliečių nepasitenkinimą. Tai policijos pareigūnai spaudė antstolę į minią ir sudarė spūstį, kuo dabar kaltinami teisiamieji. “Antstolės pasirinkto sprendimo vykdymo neadekvatumas”.

Drenis       2017-02-10 20:51

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s