Andriaus Navicko pirma diena Seime

Posted: June 16, 2017 in Uncategorized

Navickas

Pirmoji diena Seime. Bandau mokytis daugybės techninių dalykų, kurie man visiškai nauji. Tačiau suprantu, kad Seimas nėra mokykla, o Tautos atstovybė, tad iš karto tenka įsijungti į rimtą darbą. Prisipažįstu, nėra lengva priprasti prie kolegų pomėgio graužti vienas kitą. Pavyzdžiui, rezoliucijos dėl Astravo AE svarstymas vyko prisiminimų rytmečiu ir Petro Gražulio retoriniais viražais. Beje, šiandien Gražulio Seime tikrai buvo labai daug. Pavydėtina energija, o jei dar būtų konstruktyvus,,,, Popietiniame posėdyje būtent per jo pasisakymą elektra neatlaikė.

Regis, pirmas toks kartas, kai visa sistema išsijungė ir nebenorėjo atsistatyti. Tikrai ne mano darbas, nors negaliu sakyti, kad namo tuo metu nesinorėjo.


Balsavimų buvo daug. Tikrai negalėjau į viską labai įsigilinti, nors ir stengiausi. Pasitikėjau frakcijos rekomendacijomis, nors keletą kartų balsavau ir kiek kitaip.

Pavyzdžiui, nelabai supratau Bako iniciatyvos keisti Baudžiamąjį kodeksą, reikalaujant, kad dažniau būtų taikomas įkalinimas, bent jau už sunkius nusikaltimus.

Na, bet čia dar bus tolesnis svarstymas, pasistengsiu labiau įsigilinti.
Liberalai pristatė partnerystės projektą. Viena vertus, manau, kad labai svarbu suteikti galimybę žmonėms, kurie gyvena nesusituokę, aiškiau teisiškai reglamentuoti santykius, tačiau, kai pranešėja pripažino, kad tokiu būdų būtų pašalintas santuokos-šeimos ryšys, negalėjau balsuoti net už tai, kad šis projektas Seime būtų rimčiau aptarinėjamas.

Susilaikiau – iš esmės tai reiškia, kad nesutikau, jog įstatymo projektas judėtų toliau. Nepaisant to, “Pro Patria”, atliekanti teisybės ministerijos vaidmenį, jau paskelbė savo fathwa (pasmerkimą). Nesitikiu ir nesiekiu įtikti tiems, kurie jaučia malonumą smerkti.
Daugiausia aistrų sukėlė balsavimas dėl Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos išformavimo. Seimo daugumai nepavyko jos išformuoti. Tiesą pasakius, iš Agnės Širinskienės neišgirdau nė vieno rimto argumento, kodėl tą buvo svarbu padaryti.
Šiaip tarp valstiečių jaučiamas tam tikras kartėlis dėl Šakalienės politinės migracijos. Galiu juos suprasti, kita vertus, kiekvienas žmogus, įdėmiau sekantis Seimo darbą, galėjo prognozuoti, kad tai turi kažkada įvykti.


Šurmulį sukėlė A. Širinskienės paatviravimas, kad Karbauskis vietoj plenarinio posėdžio pasirinko susitikimą vaikų stovykloje. Kaip sakė viena parlamentarė, Karbauskis daug kartų moralizavo visus, kad būtina drausmingai lankyti Seimo posėdžius. Tačiau, kas galima Jupiteriui, tas nevalia jaučiams.


Šiaip jau po pirmos dienos būtų kvaila daryti tvirtas išvadas, tačiau Seimo darbotvarkėje man kiek pritrūko kryptingumo ir fundamentalumo, atskyrimo, kas yra susitarimas dėl principinio sprendimo ir detalių tikslinimas.
Kas dar? Įstojau į TS-LKD frakciją, perėmiau iš šviesios atminties Roko darbą Žmogaus teisių komitete ir Priklausomybių prevencijos komisijoje.

Seimo narys Andrius Navickas

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s