EILINIS PAREIGŪNŲ SMURTO PROTRŪKIS ALYTAUS PATAISOS NAMUOSE

Posted: July 7, 2017 in Uncategorized

Asociacija "Kalinys" nuotrauka.

Vakar Alytaus pataisos namuose, kamerų tipo patalpose įsiveržė viešojo saugumo tarnybos pareigūnai kartu į pataisos namų pareigūnais neva tikslu atlikti kratą ir ėmėsi represijų, stipriai sužalojo nuteistuosius. Kiek yra žinoma, nuteistieji, neapsikęsdami kankinimų susipjaustė rankas. Kol kas yra žinoma, kad buvo sumušti 23 nuteistieji, informacija tikslinama.
Keli nuteistieji nutarė atskleisti viską, kas vyko vakar ir prašo mūsų visų pagalbos.

Kaip nurodė nuteistasis, Alytuje buvo tikrai baisiai karšta: pats esu iš KTP (atlieka bausmę kamerų tipo patalpose), žodžiu rytas po rytinio patikrinimo atsidarė kameros durys, ir kareiviai įsiveržia į gyvenamąją kamerą, tiesiogine to žodžio prasme tiesiog nuteistuosius išspyria iš kameros visus tris į kolidorių, ir pastato prie sienos. Kai stovėjome prie sienos, kareiviai pradėjo mus spardyti, lupti per šonus, bet pradžiai tai palyginus perkeltine prasme galima sakyti paglostė, liepė nusiauti kojines ir jas iš versti, supratome, kad nutarta atlikti kratą. Po šios procedūros, mus toliau nuvedė į pasivaikščiojimo kiemelį, jau nuo antro aukšto (reikia praeiti nemažą kelią, per laiptinę iki pasivaikščiojimo kiemelio), einame rankas laikydami už nugaros, o tuo metu kareiviai su skydais, su spec. priemonėmis bananais lipa ant kojų, spardo, o per galvas daužo su plastmasinėmis pirštinėmis, ir taip patirdami smurtą, griūdami ant žemės, šliauždami ir kentėdami vusu tuos smūgius galu gale pasiekiame pasivaikščiojimo kiemelį, kur mus uždaro. Pasivaikščiojimo kiemelyje atsipalaidavome ir jau nebe juokas, bijome sugrįžti atgal į gyvenamąją kamerą. Po gerų 15 minučių, atsidaro durys ir kažkas iš kareivių šaukia (Bl.., kokią kamerą?, prie sienos atsistojate – griežtai nurodė), ir tada pradėjo nevaikiškai mus mušti, bijojome žodį pasakyti, kojas ir rankas laikėme įtempę kaip kokias stygas, o jie lupa mus su tais bananais per šonus, iš kojų spardė į nugarą, rėkė, klykė tiesiog, atrodė, kad visos sausgyslės nutruks, vos ne ant špagato pastatė, liepė rankas iškelti, o jie per šonkaulius daužė. Tik girdime tyla už nugaros, o po to vėl serija smūgių. Po to po tam tikros tylos, durys girdime tik užsirakino, tik tada susižvalgėme drebėdami visi su kitais kambariokais. O baisiausias grįžimas buvo, šiuo metu tik pagalvoju apie tai ir sau sakau sunku, viska skauda, yra moraliai, kai jautiesi taip tiek fiziškai, tiek psichologiškai sugniuždytas. Valstybė kalba apie žmogus teises, apie smurto mažinimą artimojoje aplinkoje, o kas darosi įkalinimo įstaigose, ką jie daro su mumis?
Vakare nuėjome pas gydytoją, jis mus apžiūrėjo ir surašė abdukciją, yra dar teisingų žmonių, gydytojas prasitarė, kad administracija pagrasino, kad atleis iš pareigų, kad nustočiau surašyti visus sumušimus ir va lapus kažkokius davė į kuriuos gydytojas turi surašyti viską, bet gydytojas atsisakė klastoti dokumentus ir viską surašė į registracijos knygą. Tas gydytojas yra teisingas ir drąsus, ir tiesos neslėps.

Taigi, kviečiu visus dalintis šią informacija, kad viešojoje erdvėje visuomenė sužinotu kas vyksta, ir kaip elgiasi mūsų teisėsauga, ir kokiomis sąlyg nuteistieji turi resocializuotis į visuomenę, teisinėje valstybėje.

Facebooko bendruomenės “Asociacija Kalinys” pateikta informacija

https://visuomenedotcom.wordpress.com/2017/07/08/garsusis-henyte-perkeliamas-i-pravieniskes/

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s