2017 04 11 Mažukna laimėjo prieš Lietuvą (adv. Naidenko) dėl neteisėtų Klaipėdos prokuratūros veiksmų, netiriant insidento darbe

Posted: July 11, 2017 in Uncategorized

Vienbalsiai EŽTT kolegija nutarė, jog KOnvencijos pažeidimai padaryti, kai darbe įvykus nelaimingam atsitikimui, ir susižalojus asmenims, Klaipėdos apyl. prokuratūra nutyrė bylą, ir tą netgi demonstravo, kad nesiruošia nieko tirti, o apklausinėja asmenis tik formaliai. Teismai taip pat negynė asmenų teisių, surasti teisingumą, baudžiamąja tvarka.

Iš Lietuvos priteista 6500 eurų žalos, ir 309 eurų advokato išlaidų.

Byloje, dėl kurios savo peticijoje skundžiasi Mažuknabuvo tiriamas nelaimingas atsitikimas dėl darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimo, sukėlusio nelaimingą atsitikimą. Tyrimo metu nustatyta, kad 2007 m. balandžio 17 d. statomoje gamykloje nuo pastolių nukrito ir sunkiai susižalojo darbuotojas A. Mažukna. Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūra, nustačiusi, kad nepadaryta nusikalstama veika, turinti nusikalstamos veikos požymių, keliskart nutraukė ikiteisminį tyrimą. Klaipėdos miesto apylinkės teismui nurodžius ikiteisminio tyrimo trūkumus, byla buvo atnaujinta, pareikšti kaltinimai darbų vadovui. Tačiau 2012 m. gegužės 14 d. Klaipėdos miesto apylinkės teismas nutraukė baudžiamąją bylą, suėjus baudžiamosios atsakomybės senaties terminui, civilinio ieškinio priėmimo klausimą palikdamas nenagrinėtą.

http://hudoc.echr.coe.int/eng#{“languageisocode”:[“ENG”],”documentcollectionid2″:[“JUDGMENTS”],”itemid”:[“001-172656”]}

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s