Lukiškių TIK administracija tyčiojasi iš kalinių

Posted: July 12, 2017 in Uncategorized

HenrikasD

Nuotr. H. Daktaras: “Lukiškių tardymo izoliatoriaus mezgimo būrelio vadovai suorganizavo susitikimą su artimaisiais.Susitikimo metu turejome progą apžiurėti kalinčiųjų numegztus darbelius, kurie po to bus išdalinti labdarai tiems, kuriems to labiausiai reikia.”

Henrikui Daktarui pagal nuo 2016 04 01 įsigaliojusias Bausmių vykdymo kodekso pataisas ir taip priklauso pasimatymai ne tik su žmona, bet skatinamieji, socialinių ryšių palaikymo pasimatymai su vaikais ir anūkais.

Tačiau dukrai Živilei Žvirblienei Lukiškių TIK atrašinėjo labai piktai, kad negalima vežtis anūkų, nes tai yra “papildomi suaugę asmenys”.

Jokios nuorodos į CK kur apibrėžta, kad vaikas nėra suaugęs asmuo netgi iki 18 metų – jų neveikė.

Henrikas Daktaras ne tik uždarytas, bet iš jo tyčiojamasi bet kokia proga.

“Mezgimo būrelis” šiaip liaudyje yra ir taip pašaipi sąvoka.

Tačiau H. Daktaras leido save žemintis, vardan meilės šeimai, ir pamatęs, jog Lukiškių TIK niekaip nenusiramins, ir tyčiosis iš visų visaip ir visada.

Iš tikrųjų liepos 4 dieną Lietuvos kaliniai laimėjo triuškinančią pergalę prieš supuvusią Lietuvos kalėjimų sistemą, bei netgi jiems dėl kankinimų ir žeminimų buvo priteista 25 000 eurų.

O 2017 05 23 Lukiškių kaliniai atvėrė ir tam pačiam Henrikui Daktarui kelius į laisvę – Europos žmogaus teisių teisingumo teismo Didžioji kolegija nustatė, jog draudimas išeiti į laisvę, ir pūdytis iki gyvos galvos prieštarauja Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvencijai,. jos 3 str.

Taip taip. Turės būti pakeistas Baudžiamasis kodeksdas, ir Henytė dar išeis į laisvę, lieps jam megzti rūbelius, ar nelieps.

Kas ieško – randa, o beldžiančiam atidaroma.

Jis niekada neprarado vilties, ir buvo teisus – 2017 05 23 ir 217 07 04 EŽTT pasmerkė Lietuvos supuvusią kalėjimų ir teismų sistemą, ir nurodė Seimui skubos tvarka pasitaisyti įstatymus, bei pasistatyti porą naujų kalėjimų, jeigu smirdančiose antisanitarinėse sąlygose Lietuva drįsta kankinti net laikinai sulaikytus asmenis.

2005 metais tarptautinė komisija nustatė labai baisius pažeidimus kalėjimų sistemoje.

2017 07 04 sprendimas parodė, jog Lietuva iš viso nevykdė tos komisijos įpareigojimų pašalinti trūkumus, ir nustoti kankinti kalinius.

***

Paprasti žmonės palaiko Henriką Daktarą.

Danutė Ž. rašo po nuotrauka:

Metai musu nelepina.Jie greitesni uz mus…vis aplenkia ir priekaistauja,kad nespejame su jais…Metai dovanoja zila sruoga plaukuose…nauja ir gilesne raukslele irezia veide,bet nepagaili isminties.Nelepina ir likimas:i gyvenima atklysta juodas seselis ir,istieses savo juoda letena,paliecia siela…palieka dideli,skaudu randa…taciau niekada ir niekas neatima svajoniu,kuriu sparnu pakyleti,mes galime buti stiprus…drasus…isdidus…Tegul issipildo pati didziausia svajone…jus nuostabi seima…turite buti kartu.Is visos sirdies linkiu sveikatos mamai Jadvygai,sveikatos,stiprybes,kantrybes Henrikui…o visiems—-greitai sulaukti svajones issipildymo….Sekmes jums

Remigijus M. Labai gražu,kaip tokiom sąlygom šeima išlieka laiminga,linkiu,kad laisvėje galetumet džiaugtis,šituo džiaugsmu.Stiprybes Henrikai!

 

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s