Keletas pastabų dėl “kovojančių su teisėjų mafija”

Posted: August 31, 2018 in Uncategorized


Viskas gal būtų tvarkoje, ir būtų galima tikėti, kokie šie piliečiai video nukentėję, jeigu ne šiek tiek maskuojama tiesa, ir iškraipomos faktinės aplinkybės.

Visų pirma, labai keista, kad Kazimieras Juraitis taip noriai ir atvirai kalba apie savo sveikatą, tarsi įvaro kitus į kampą – pagal sveikatos apsaugos įstatymus lyg ir negalime kalbėti šia tema, bet jeigu pats žmogus dalinasi ir noriai cituoja dokumentus – kodėl neaptarti jo video?

Kazimieras Juraitis pirmą kartą nuoširdžiai prisipažino praeityje, tai yra, pernai išgerdavęs, ir iki tokio lygio, kurį jis pavadintų “gyvulio”.

Jam, kaip supratau iš jo pasakojimo, buvo suteikta pagalba, o kadangi jis nenorėjo, kad jam būtų teikiama pagalba, ir aktyviai priešinosi, jį lydėjo pareigūnai, kuriuos jis išplūdo, išvadino paskutiniais žodžiais, ir spyrė į labai skaudžią vietą – kirkšnį, apkaltinęs, jog jį bandoma išvežti į “slaptą KGB ligoninę”.

Pats Kazimieras kikena į ekraną, atseit – na kas gali tikėt šiais paistalais, jeigu ne vienas faktelis iš Kazimiero praeitis – kažkur interneto platybėse skaičiau, jog jis galimai bėgo iš tarybinės armijos,kas tais laikais buvo automatiškai laikoma psichikos liga. Kas toliau vyko po to bėgimo iš armijos – istorija nutyli, bet galima įsivaizduoti, jog kažkas vyko. Kažkas tokio, kas girtam Kaziukui išsprūdo iš atminties ar iš pasąmonės.

Dar vienas neteisingas faktas, kurį mini Aurimas Drižius. Jis pokalbio metu sako Kazimierui “tu esi neteistas, dabar jau būsi”.

Kazimieras Juraitis buvo Lietuvos- Rusijos pasienyje pagautas turintis suklastotą pasą. Vokietijojo gyveno Jokšos pavarde. Rusijos pareigūnų buvo perduotas Lietuvos teisėsaugai, buvo nuteistas Lietuvoje vieno iš pasienio miesto teismų, berods, Šilutės.

Dar vienas “bet” apie projektą atimti iš teisėjų saugiklius. Viskas labai gražu, ką kalba Aurimas Drižius, tačiau čia pat jis be jokių užuolankų dieną – naktį juk gina Neringą Venckienę, kuri prisipažino išėjusi iš teisėjų korpuso vien dėl to, “kad neturėjau neliečiamybės, todėl nebegalėjau nagrinėti bylų”.

Pati ginamoji Venckienė teisėjo darbą suvokė tik jeigu niekas negali kištis, niekam nereikia atsiskaityti, ir galima vadovautis vien tik savo vidiniu įsitikinimu.

Pažymėtina ir tai, jog žiūrovams aišku atsiranda nuoširdus gailestis Kazimierui Juraičiui. Didelė dalis laidų, kurias jis kuria – įdomios, sulaukia daug peržiūrų. Dabar gi kažkoks gydytojų komitetas jam “pripaišo” ligą, tarsi tai būtų seni tarybiniai laikai.

Keista ir tai, jog tariamai nustatant Kazimierui “neįprastą elgesį, neatitinkantį kultūrinių normų”, neatsižvelgiama nei kokia jo aplinka, nei koks jo išsilavinimas. Menininkai visais laikais buvo šiek tiek “čiochnuti”, ir jie niekada nesilaikė visuomenės primestų normaų. Kazimierui Juraičiui pritaikomas matmuo, tarsi jis būtų koks valstybės tarnautojas, o ne laisvai samdomas filmščikas, žurnalistas. Šitoje vietoje jau nebelabai rimtai skamba. Nes rimta ekspertizė turi visų pirma domėtis, ką žmogus veikia gyvenime. Kazimieras Juraitis galėtų apskųsti tokią “išvadą”, aišku, jeigu nepraleido terminų.

Kitas dalykas – ko tikėtis, jeigu tiek Juraitis, tiek Drižius klibina absoliučiai visus, teisėjus, prokurorus, politikus, ir neretai nesirenka nei tono, nei žargono. Jie juk ginasi. O gindamiesi kasasi po pamatais, ieško nors menkiausio “kabliuko”.

Aišku, spardyti pareigūnus, ir išvadinti juos paskutiniais žodžiais – čia nei etikos, nei moralės, nei kultūros nerasta. Klausimas tik kyla – ar galėjo tuo metu suvokti savo veiksmus, ir jeigu tai buvo medicininė pagalba, kodėl pavirto baudžiamąja byla? Šitoje vietoje yra labai didelis klaustukas – kaip iš paciento asmuo tampa kaltinamuoju, ir netgi kuriam atliekama psichiatrijos ekspertizė.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s