Antstolių grobuoniškumas peržengė visas ribas Lietuvoje

Posted: September 11, 2018 in Uncategorized

skvernyj
Nuotr. Naujosios valdžios naujasis premjeras galėtų stabdyti antstolius, tačiau per dvejus metus nesiimta jokių veiksmų.
Kaip vykdomas Lietuvos istorinių žemių išvalymas nuo jos etninių gyventojų?
Nepakeliamame skurde gyvenančiai Lietuvai, Teisingumo ministerijos Seimui pateiktos CPK antstolių veiklos “pataisos – lengvatos” yra tik pasibaisėtinas pasityčiojimas iš faktinės tikrovės, kurioje randasi naikinama tauta.
Įsivaizduojat gerb. piliečiai: sustabdyti tautos genocidą trukdo –
KREDITORIŲ LŪKESČIAI.
Na ar kas galėtų atsistojęs prieš žmones pasakyti –
Kodėl valstybė savo neracionaliais, nusikalstamais sprendimais įstūmusi Lietuvą į emigracijos aklavietę, negali perimti antstolio funkcijų ir tokiu būdu išsaugoti Lietuvą nuo išnykimo? Kodėl?
Kodėl Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos negali perimti skolų išieškojimo pareigos ir sustabdyti tautos genocidą?
Kodėl laikoma privačių antstolių kontorų gauja plešianti Lietuvą ir jos žmones?

Antstolių žinioje yra apie 1.500.000 (1,5 milijono) bylų iš 2,8 milijono gyventojų. 2016 metais vieno antstolio grynųjų pajamų vidurkis siekė 9900 eurų mėnesiui. Taip, per mėnesį, ne per metus. Bendros visų antstolių pajamos per 2016 metus siekė 29.000.000 (29 milijonus eurų), o išlaidos 15,7 milijonus eurų, tad (antstolio) uždarbis siekia beveik pusę visų pajamų. Darbo (antstoliams) vis daugėja ir daugėja, nes valstybė užmerkia akis – rašo Algirdas Grikšas.

Manytina, kad Lietuvos Respublikos Seimas „nematydamas“ mūsų piliečių pagrindinės emigracijos priežasties – antstolių plėšikavimo, tai yra neveikdamas – bendrininkauja su privačiomis antstolių kontoromis ir remia šią saujelės fizinių asmenų vykdomą galimai nusikalstamą veiklą prieš valstybę, tai yra dalyvauja Lietuvių tautos genocido vykdyme?
Todėl stabdydamas emigraciją ir atkurdamas stabilią demografinę padėtį Lietuvoje –
LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS PRIVALO ŽENGTI PIRMĄ ŽINGSNĮ SKIRTĄ LIETUVOS VALSTYBĖS SUSITAIKYMUI SU LIETUVIŲ TAUTA IR PRIVAČIŲ ANTSTOLIŲ KONTORŲ FUNKCIJAS PERDUOTI VALSTYBINEI MOKESČIŲ INSPEKCIJAI PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS.

Daliniai sprendimai nėra išeitis iš radikalios situacijos, kurioje šiandien atsidūrusi Lietuvos valstybė. Kad žmonės grįžtų į tėvynę manytina, visų pirma būtina pažaboti antstolių veiklą nes viena iš pagrindinių emigracijos priežasčių yra ne mūsų piliečių skolos, o Civilinio proceso kodekse numatyti šių skolų išieškojimo terminai ir skubiausiai juos reikia peržiūrėti. Na kodėl žmogus skolą turi atiduoti tuoj pat arba rytoj? Kaip pavyzdį rašau: kodėl 1000 eurų žmogaus skola negalėtų būti išdėstyta metams, 2000 eurų skola 2 metams ir taip t. t.

Tai būtų nepaprasti lengva pasiekti – išdėstyti skolas ilgesniam gražinimo terminui, privačių antstolių kontorų funkcijas perdavus Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, kuri ir šiandien jau turi įsivedusi svertus ir kontroliuoja skolų išieškojimo procesą.

Privačių antstolių oficialus lupikavimas valstybėje vykdomas niekuo nepagrįstais – išlaužtais iš piršto, hipotetiniais jų darbo užmokesčio paskaičiavimais ir vien tik fizinių asmenų praturtėjimo sąskaita Civiliniam kodekse yra pagrįsti skolų išieškojimo terminai – tuoj pat arba jei gausi įrodymą, kurio turinčiam skolų neįmanoma gauti, po 6 mėnesių. Tai yra nedidelio skaičiaus fizinių asmenų neadekvatus atliktam darbui uždarbis yra pagrindinė šiandienė Lietuvos demografinės padėties priežastis. Be to būtina esant tokiai milžiniškai emigracijai valstybėje, įstatymu visiškai uždrausti antstoliams parduoti paskutinį-jį žmogaus būstą.

Perėmus privačių antstolių kontorų funkcijas Lietuvos valstybei, šiai nereikėtų niekur skubėti skolų išieškojimuose ir žmogus realiais terminais galėtų jas lengvai atiduoti. Daugybė mūsų piliečių emigruoja ir vien dėl to, kad čia – skurdo pakalnėje turi nepakeliamų skolų ir dirbdami už minimumą nebegali jų tuoj pat atiduoti. Vargo skolos ir privačių antstolių turtas įgytas parceliuojant žmonių viso gyvenimo triūsą už grašius – sėja neviltį, griauna šeimas, varo tautiečius iš tėvynės ieškotis teisingesnio duonos kąsnio. Valstybė ir jos valdantieji savo neracionaliais sprendimais ir sukūrė skurstančių, emigruojančių armiją, todėl valstybė stabdydama emigraciją tai yra gelbėdama save ir turi prisiimti prievolę padėti atiduoti skolas, išdėstydama jų grąžinimą realiems periodams.

Rasa Dasira rašo: Oi, oi kokią skaudžią temą daugeliui lietuvių jūs čia palietėt Rimantai. Tos paskolos ir išvijo didžiulę dalį mūsų tautiečių.

Dainius Lukenskas rašo: Kai gavau pirma laišką iš antstolių, jis kainavo 100 Lt. Ne aš tiesiogiai gavau laišką apmokėti iš teismo rūmų ir tai pabrango gal 8 kartus. Tokie veiksmai turėtų baigtis tikru pragaru, nes būtent tai patiria bėgantys piliečiai, palikdami namus, tėvus, vaikus.

Ramūnas Jazdauskas rašo: Būtent, antstoliai ir varo visus darbingus į emigracija, nes 1000 euru skola, ne-detalizuojama, o per antstolius išauga iki 3000, apribojant tau, bet kokias gyvenimo galimybes. Dažnai atimant visiškai visas pajamas nežiūrint, kad tau priklauso pragyvenimui.

Elena Reinienė rašo: Mano pažįstamas gavo antstolės laišką, kad skolingas valstybei 1800 litų. Paprašė, kad padėčiau. Jis gyveno užsienyje. Nuvažiavau pas antstole, sumokėjau visą sumą. Po kelių dienų jis sužinojo, kad valstybei buvo pervesta 700 Lt, 1100 Lt liko antstolei. Klausimas: už kokius nuopelnus?

Jolanta Talandzevičienė rašo: Na kalbama čia tik dėl bankinių skolų, o jūs žinote, kiek žmonių pas antstolius dėl mokesčių? Paprasčiausių šiukšlių, elektros, šilumos, ligonių kasų, žemės ir t. t. Na žmogus neturi iš ko mokėti. Ką galima išdėstyti, kokius terminus priimti žmogui su 0 pajamų? Bet valstybė turi tais žmonėmis rūpintis dar iki antstoliui atiduodant. Kaip žmogų apkrauti šiukšlių mokesčiu, kai jo pajamos nulinės? Jo konteineris visada tuščias. Aš žinau tokių žmonių šimtais.

Taip Jolanta, valstybė turėdama antstolio funkcijas ir matydama tokius Jūsų įvardintus skolininkus galėtų operatyviai sureaguoti, nes valstybės vadovų pareiga rūpintis savo žmonėmis. Privatų antstolį niekas neturi teisės priversti rūpintis piliečiais ir dėl Jūsų paminėtos priežasties antstolio kontorų funkcijos būtinai privalo būti perduotos Lietuvos valstybei.

Arvydas Ugenskis rašo: Dar reiktų atšaukti liberalo Šimašiaus buvusio teisingumo ministro, įsakymą pagal kurį bankai pardavę klientų įkeistą turtą ir neatgavę savo pinigų, turi teisę toliau piliečius smaugti atsiimant neatgautus pinigus. Nors jų pačių nekilnojamojo turto vertintojai tą turtą vertino ir rizika turėtų gulti išimtinai ant banko pečių, kaip visame pasaulyje.

Algirdas Grikšas rašo: Lietuvos teisingumo ministerija pajuto baimę ir ruošiasi vėl „savo supratimu“, pati pakoreguoti antstolių įstatymą. Bet tauta šį kartą neturi leisti šiai ministerijai vienašališkai veikti, nes Lietuvos teisingumo ministerija save yra visiškai diskreditavusi. Įstatymų koregavimas turi vykti tik atsižvelgiant į tautos valią. Parceliuojamas ne tik žmogaus turtas, bet tėvų, senelių paliktas. Antstolių komanda mėgsta apeliuoti į žmonių lengvabūdiškumą ir nesąžiningumą, bet sukčiavimo pasitaiko mažiau nei 1 procentas, o įsiskolinimai tik dėl to, kad mažos pajamos. Jei antstolis būtų ne privatus, bet… kol kas jų „privataus gobšumo“ negalima sutramdyti. Jie stiprūs pinigais, o tai reiškia, įtakingi ryšiais – Tai naujieji kunigaikščiai, Daktarų gaujos prieš juos buvo tik berniukų išdykavimai.

Seimo narys Petras Gražulis rašo: Šiuo metu Lietuvoje galioja tokie įstatymai, kad bankas gali išsireikalauti iš asmens ne tik jo įkeistą turtą, bet jis turi teisę išieškoti nuostolius ir iš kito turto. Įstatymo projektas parengtas atsižvelgiant į tai, kad pasinaudojęs hipoteka ir įkeitęs savo nekilnojamąjį turtą, o vėliau negalintis atiduoti skolos asmuo rizikuoja prarasti ir kitą – neįkeistą – turtą, nes įkeistas turtas parduodamas už žemesnę nei rinkos kainą. Tokiu būdu visą skolą padengti iš įkeisto turto tampa neįmanoma. Neturėdami pakankamai pajamų ir nenorėdami prarasti kito – neįkeisto – turto, žmonės priversti važiuoti į užsienį uždarbiauti, palikti Tėvynę tam, kad galėtų atiduoti protu nesuvokiamas skolas.

Vytautas Angel rašo: Jeigu Seimo nariai priims įstatymą draudžiantį reketą, reketas žaibiškai pasibaigtų visoje Lietuvos teritorijoje.

Antstoliai šiuo metu yra valstybei nuostolinga ir vyriausybės nekontroliuojama privati, privačios naudos tautos sąskaita, agresyviai siekianti gauja vykdanti Lietuvių tautos genocidą? Naujosios sudėties Seimas stabdydamas emigraciją, atstatydamas demografinę padėtį, kuo skubiausiai privalo privačių antstolių kontorų funkcijas perduoti Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos. Tai bus pirmas Lietuvos valstybės vadovų žingsnis skirtas susitaikymui su lietuvių tauta.

Rimantas Petrikas

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s