Apie balkoninę daržininkystę

Posted: September 28, 2018 in Uncategorized

balkonas
https://www.imdb.com/title/tt1515736/
Tenka dalyvauti įvairiose FB grupėse, nes domina įvairūs klausimai. Vienoje iš grupių, kur žmonės susirenka pakalbėti apie sėklas, vaisius, daržoves, yra privisę kaip aš mėgstu vadinti “balkoninių daržininkų”.

Viskas būtų gerai, jeigu jie tikrai daugiabučio balkone augintų kokį pomidorą ar agurką – ar moliūgą, kaip kad pasitaiko peržvelgti šaunių grupiokų nuotraukose.

balkonas2

Tačiau ne. Tie “balkoniai” kišasi į visas diskusijas – ir jų pagrindinis tikslas yra numenkinti žmogų, kurias pasidalino kažkokia idėja, nuotrauka, ar tiesiog klausia patarimo.

Kaip atpažinti “balkoninį daržininką” – arba paprasčiausią sisteminį trolį, kuris komentuoja nuo ryto iki vakaro, visur, kur jam liepiama už pinigus?

Į klausimą patarimo jis atsakys “eik pasieškok internete” (tarsi 61 685 narių vienijanti grupė nėra internetas!)

Į džiaugsmą, kad rugsėjo pradžioje priskynė kašę agurkų, sisteminės balkoninės kokios 5-6 vienu metu užsipuls ir parašys, jog jie “nevalgomi”, “popieriaus skonio”, “peraugę”, Ir dar suskųs posto autorių administratoriams, kad ji “atsimušinėja”, ir įrodinėja, jog ir neperaugę, ir medaus skonio, ir valgomi.

Į diskusiją, ar galima, ar negalima prekiauti obuoliais daugiabučių namų gyventojams (kurie, akivaizdu, neturi obuolių, ir jie turi poreikį tokiai prekei), “balkoninės” nieko neatsakys kokią dieną – dvi. Po poros dienų, pravedus specialų seminarą balkoniniams iš “trolių fabriko”, jos teparašys, kad posto autorius “durnas”, kad jis “visur ieško problemų” (įrašas apie tai, jog jeigu miesto tvarkdariai obuolių prekybą vadina “nelegalia”, gal tada pravartu ją registruoti VMI? Į ką 98 procentai grupės narių sureaguos palaikymu, “laikais”, nykščiais, ir šypsenomis.)

Balkoninio pagrindinis bruožas yra kaip ir beretinio: jis nesusigaudo, apie ką yra grupė, bet jis žino, kaip įžeisti žmogų, jį kompromituoti.
beretes

Jeigu kokia šauni daržininkė prekiaus šauniai drambliniais česnakais, ir bus priėmusi kokius 20 užsakymų, gavusi pinigus, ir visus užsakymus įvykdžiusi, tai “balkoninė daržininkė” sukurs įrašą: “dėmesio, aferistė, nepirkite česnakų pas Vardenę Pavardenę.” ir dar nurodyta bus asmeninė sąskaita, – kur nevesti pinigų.

Nesvarbu, kad žmogus įkels visus pervedimo čekius – balkoninė apkaltins “tu paviešinai asmeninę informaciją” – nesvarbu, jog pati balkoninė paviešino neviešą sąskaitą…

Koks susidaro įspūdis dėl privisusių “balkoninių” daržo grupėje?

Dirbantis, kažką auginantis žmogus yra grėsmė “valdančiajai elitai”.

Nes į žemes rankas sukišęs žmogus neklauso “govorylkos” – nežiūri TV, nes elementariai, neturi tam laiko.

Kažką auginantis žmogus visuomet turės atliekamų pinigų, nes jeigu jis negalės parduoti agurko, česnako, jis grupėje sulauks pasiūlymų parduoti bijūną, hortenziją…

Auginantis žmogus nebijos ne tik prekiauti internetu, bet jis gėrybės, kartais ir kitų paragintas, nuveš į miesto turgų, ir nudžiugins miestiečius savo ekologiška produkcija.

Balkoninis visada, tiesa, kabinėsis prie žodžių “ekologiškas”, siedamas tai su dokumentais, o daržininkas turės atsikirtinėti, jog tai reiškia “nechemizuota”.

Balkoninės nesuvoks įrašo apie pesticidus, ir ims ginčytis, kad “straipsnis 9 metų senumo”, nepaisant to, jog jeigu lietuvis suvalgė tuos pesticidus, jie jo organizme vėžinių lastelių pavidalu liks 50 metų…

Balkonis daržininkas toks pats sisteminis trolis, kaip smirstantis pienininkų grupėje sistemos stukačius.

Nekreipkite į tokius dėmesio, ir jeigu galit – užblokuokit.

Eina garsas, jog jie už komentavimą gauna labai didelius “kovos su propaganda” pinigus, nes sodininkystė kažkokiose NATO direktovose yra prisirta kaip “Rusijos įtaka”.

Mat sodininkystė ir žemės ūkis buvo labai plačiai išvystyti sovietmečiu. O viskas, kas primena sovietmetį, turi būti, remiantis CŽV ONE valdybos ideologinėmis gairėmis – sunaikinta.

Durniau nesugalvosi. Bet tai yra tiesa…

Pagarbiai
Kristina Sulikienė,
dėl Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus išpuolio dėl obuolių prekybos miestiečiams
VMI registravusi 4 sodininkystės veiklas…

P.S. Sulaukiau ir komentarų dėl straipsnio
1. Patiko minčių, pasisakymų apibendrinimas. Tokių pamokslautojų pilna visuose kampuose ir, svarbiausia, ginčijamasi bei įrodinėjama iki nukritimo. 🙂 Patirties nulis, bet patarimų iki mėnulio. Ir dar, va, kas užkliūva – pasidžiaugia kokiu nusipirktu augaliuku ir atskrenda klausimas kiek kainavo, nors n metų to augalo nepirks. Arba kažkas nori pasidžiaugti rečiau auginamu augalu ir vėl -oi, kaip aš tokio noriu. Jei aš labai noriu, tai ir ieškau, randu, perku be oi ar ai. Nelabai mokame bendrauti neįžeisdami kitų.
2. manyčiau, parašėt daugelio grupės narių mintis 🙂
3. Labai teisingai aš tai visus užblokuoju kas man nepatinka.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s