Kauno prokuratūra Kručinskų byloje pažeidė dvigubo proceso negalimumo (NE BIS IN IDEM) principą

Posted: November 16, 2018 in Uncategorized

aktualijos-2335-79386769
Kristina Sulikienė, teisininkė
Vakar visa Lietuva piktinosi, kodėl, pirma nutraukus bylą dalyje dėl LR BK 140 str. (kai perkvalifikavo į “viešosios tvarkos pažeidimą – automatiškai nutraukė dėl sumušimo, byla buvo baigta dėl tos veikos, neradus požymių, bet kažkokiu stebuklingu būdu “atradus” požymius kitos veikos – viešosios tvarkos įžeidimas, pažeidimas …miške…LR BK 284 str), teisininkams, ir dar patyrusiems tarptautinėje teisėje, neramino kitas dalykas- dvigubas procesas, kurį aiškiai draudžia tiek tarptautinės teisės normos, tiek ir mūsų šalies įstatymas, beigi ir teismų praktika.

Prokuratūra, vėl iš naujo pradėjusi bylą, nenaudodama proceso atnaujinimo instituto, dėl tos pačios veikos, LR BK 140 str., dėl kurios bylą jau nutraukė abiems tėvams – pažeidė dvigubo proceso negalimumo principą.

Niekas negali būti persekiojimas du kartus dėl tos pačios veikos, to paties nusikaltimo.

Yra visiškai nesvarbu, jog Kauno apygardos prokuratūroje dirba teisės mažaraščiai: jeigu jie nesigaudo iš viso, kas yra viešoji tvarka, ir kur ji užtikrinama, jeigu jie nesuvokia, jog pareiškus, jog pagal LR BK 140 str. byla nebevyksta, o po mėnesio, šviečiant kažkokiai kitai mėnulio fazei, staiga susimąsto, jog, nors įtarimai panaikinti, bet kaltinimus (be įtarimų!!) galima pareikšti, tai belieka pacituoti vieną kunigą (beje, irgi persekiotą Kauno apygardos prokuratūros dėl kažkokio komentaro apie “išdraskytašiknius”)

“Akivaizdu, jog tie vaikai yra parduoti, ir prokuratūra todėl “nepasiduoda”.

Visiškiems teisės anafabetams iš Kauno apygardos prokuratūros pridedu lietuviškai komentarą apie garsią bylą Šimkus prieš Lietuvą, kur aiškiai aptarta dvigubo proceso negalimumas pagal tarptautinius teisės aktus.

Dvigubo proceso negalimumas nėra vien teisminis procesas. EŽTT pažymėjo, jog tai apima ir negalimumą kelti baudžiamąją bylą, ir tirti iki teismo du kartus dėl to paties, nesvarbu, kad ir tuos abu kartus būtų byla nutraukta, nes taip pažeidžiami pamatiniai teisės principai.

Šitoje apžvalgoje mūsų Vyriausybės atstovas tyčia melagingai pristato bylą. Ne dvigubas teisimas, o dvigubas procesas, jis apima netgi ikiteisminius tyrimus, aš skaičiau visą sprendimą, atstovai neretai nemoka anglų kalbos ir nesupranta, kas ten parašyta. Lietuva visus EŽTT sprendimus verčiasi apie 8-10 mėnesių, ir skundžiasi jog Vyriausybėje vertimų skyriuje niekas nemoka teisinės anglų kalbos.

http://lrv-atstovas-eztt.lt/naujienos/pripazinta-kad-lietuva-pazeide-dvigubo-teisimo-draudimo-principa

O čiagi mano analizė dėl to paties, dėl ko pasisakinėja Vyriausybė.
https://visuomenedotcom.wordpress.com/2017/07/11/2017-06-13-r-simkus-laimejo-pries-lietuva-adv-a-venckus-breach-of-the-ne-bis-in-idem-principle/

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s