Jurgis Razma: Mano turimi objektyvūs faktai leidžia daryti išvadą, kad problema ne įstatyme, o netinkamame jo įgyvendinime

Posted: November 29, 2018 in Uncategorized

linas-kukuraitis-583bf47b65f8e
Nuotr. Konservatorius Jurgis Razma kaltina netinkamu įstatymo įgyvendinimu tuos, kuriems pavesta tai daryti.
2018-11-28, tr, 13:08 RAZMA Jurgis rašė:

Laba diena,

Įsiklausome ir į Jūsų poziciją, bet būtų gerai, kad diskutuotume remdamiesi objektyviais faktais, o ne emocijomis. Mano turimi objektyvūs faktai leidžia daryti išvadą, kad problema ne įstatyme, o netinkamame jo įgyvendinime. Ten, kur vaiko teisių apsaugos skyriuose dirba kompetetingi ir jautrūs žmonės, jokių problemų nepastebėjau. Tai iliustruoju informacija iš savo gimtųjų kraštų – Plungės ir Rietavo:

Plungės rajone per laikotarpį nuo reformos pradžios – liepos 1 iki dabar iš nesaugios aplinkos buvo paimti 8 vaikai, kuriems skirta laikinoji globa. Penki iš jų buvo apgyvendinti pas tų šeimų artimuosius, kiti trys – pas du laikinuosius globėjus (pas vieną – du vaikai iš vienos šeimos, pas kitą – vienas). Tėvams, iš kurių laikinai paimti vaikai, pas artimuosius ar globėjus sudaromos sąlygos vaikus lankyti. Teismuose, kur buvo skiriama laikinoji globa, tų šeimų nariams buvo sudarytos galimybės dalyvauti. Šeimoms savivaldybės socialinės apsaugos padalinio darbuotojai organizuoja pagalbos teikimą, dalis vaikų jau sugrįžo į šeimas, prognozuojama, kad iš tų aštuonių laikinai paimtų vaikų tik vienam prireiks rasti nuolatinius globėjus (vieniša mama su ryškia psichine negalia). Pažymėtina, kad visos tos šeimos, kurių vaikams skirta laikinoji globa, tarnybai buvo žinomos ir stebimos, nėra nei vieno vaiko paėmimo atvejo pagal kokį nors kaimyno ar kito asmens skundą.
Darbuotojos pažymėjo, kad jų veikla ir jos rezultatai iš esmės niekuo nesiskiria negu jie buvo prieš reformą, įstatymų trūkumų taip pat nepastebėjo, tik nusiskundė poįstatyminių teisės aktų netobulumu, juose numatytais beprasmių biurokratinių procedūrų reikalavimais – tai dar vienas įrodymas, kad ministras ir centrinės tarnybos administracija nepakankamai gerai atlieka savo pareigas. Todėl mūsų – opozicijos reiklumas ministrui, didesnės telkiančios lyderystės reikalavimas yra visiškai pagrįstas.

Rietave per reformos laikotarpį antrasis grėsmės lygis vaikams buvo nustatytas dviejose šeimose (vienoje – du, kitoje – trys vaikai), vaikams buvo skirta laikinoji globa (pas artimus giminaičius). Tėvai suvokė išryškėjusią problemą, nuvyko gydytis priklausomybių, dabar visi penki vaikai yra sugrąžinti į šeimas ir Rietavo Vaikų teisių skyriaus darbuotojos tai vadina sėkmės istorijomis. Tokiu būdu, šiuo metu Rietavo savivaldybėje nėra per reformos laikotarpį dėl grėsmės iš šeimų paimtų vaikų.

Prisegu ir bendrąją vaiko teisių apsaugos reformos įgyvendinimo statistiką.

Pagarbiai,

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s