Apie šachmatų psichologiją.Jauno žaidėjo iš Vilkaviškio atvejis

Posted: December 6, 2019 in Uncategorized

Šachmatai yra sportas, ir mes jame esame vieši asmenys, nors gyvenime – privatūs, todėl galima aptarinėti sporto peripetijas, naudojant vardus ir pavardes, nes tai svarbu ir kiekvienam iš mūsų – kaip psichologiškai iškovoti mūsų pačių vidines kovas, ir nepralaimėti patiems, prieš save?

Labai charakteringas atvejis yra jauno žaidėjo iš Vilkaviškio Alberto Janulaičio, ir kad tai tas pats žmogus, suvedžiau tik vakar.

Vilkaviškio šachmatų formulėje atėjo kuklus jaunuolis, kuris vis tiek kažką bandė kuždėti vaikiukams prieš mane – tai negražu, kaliau jam pastabą, jog jis nesirodoFormulėse, todėl tegul nekursto, mes čia jau esame draugai.

Tada prisimenu kažkokį labai pasikėlusį jaunuolį Vilkaviškio žaido čempionate, kur užėmiau nemažą vietą – tai 1-2 pagrinėje įskaitoje.

Turnyre Albertas Janulaitis turėjo 7 iš 7, ir sėdėjo jau beveik medytatyvioje būsenoje, net nebendravo su aplinka, kai partijoje pasiūliau lygiąsias (pas jį buvo žymiai mažiau laiko, ir pozicija prastesnė), jis pasikėlusiai atsakė ” lygiosios ne rezultatas”, ir labai greitai man pralošė, nepamenu, ar laiku, ar matą gavo.

Šį sekmadienį jis irgi man pralošė, tik nereplikavo, kad lygiosios ne rezultatas, tiesiog nesutiko, antrąjį kartą kai siūliau, pas jį po keletos ėjimų pasidarė pralošta. Tuo metu, kai siūliau, nemačiau, kad galiu įvairiaspalvių rikių bet ir valdoviniam endšpilyje užpulti ant mato, ir nėra kaip gintis, po to pamačiau, užpuoliau, jis turėjo bokštu kirsti rikį. Po to greitai pralaimėjo.

Alberto Janulaičio atvejis rodo, jog negalima visų pirma save labai aukštai laikyti, kai tam nėra jokio pagrindo. Antra – kaip kalbėjosi tarpusavyje Formulės senbuviai : reikia dažnai žaisti, treniruotis, o Albertas nebelošia – bet nori gerų rezultatų (be treniruočių).

Trečia – šitą klaidą pasirašyti “1” kol jo nėra lentelėje aš padariau ir pati, kai turėjau žymiai geresnę su Kasparavičiumi Laimučiu, bet paskubėjau ir padariau pralaimintį ėjimą.

Visi mes darome šitas klaidas. Linkiu jums šios klaidos nedaryti.

 

 

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s