Apie šachmatų etiką: Vilniaus “genijų” “komsomolas” (3)

Posted: February 22, 2020 in Uncategorized

su cmilyte

Nuotr. Liepajas Rokade – 2000 akimirkos: didmeistrės Ile Berzinia, Viktorija Čmilytė ir kol kas be titulo (2015 gautas WCM) Kristina Sulikienė surinko po 6 taškus iš 9 (gavau reitingo grupės 1800-2000 prizą 100 JAV dolerių.)

Bandžiau įsigilinti į Andriaus Mulevičiaus FB sienos “diskusiją”, ir nieko nepavyko, nes ten užsiveisęs neeilinis komsomolas, na o pats mrs. Andrius jį palaiko – jam, man susidarė įspūdis, gražu, kai vyksta kažkokie draskymaisi,nes jis visada gali autoritetingu tonu įsiterpti “ej, mano sienoje tik apie šachmatus”, nors prelegentai senokai, nuo “diskusijos” pradžios, nukrypę į absoliučias lankas ir pievas.

Vakar vėl ėmė reikštis komjaunuolis KK, tai jo “argumentai” – landzgrybizmo mokyklos – oponentas negeras, durnas, ir dar – jeigu oponentas vyresnis, jis neturi teisės diskutuoti su snargliu,nes snarglys kvailas, o suaugęs oponentas ne, na fk logics, kaip pasakytų mano aplinkos žmonės (jaunuoliai, nes su vienu jaunuoliu gyvenu, ir tiesiog, tenka prisitaikyti, ir suspėti, todėl ir esu jaunatviška ir domiuosi jaunimo “ponetkėmis” ir žargonais.)

Dar Andrius bandė atseit trinti komentarus to komjaunuolio, kurio reitingas 1685, ir jis tiek apie gerą žaidimą, tiek apie proto lygius nusimano kiek karvė apie debesį, o ir ta nusimano geriau. Baigiamosiose nuostatose apie komsomolą – neo KGB pakalbėkime apie intelektą.

Aukštą intelektą turi apie 1,5 procentų planetos gyventojų. Aukšto intelekto žmonių yra mažai, jie būna neretai mandagūs, lėti, todėl visa kita masė jiems “šika ant galvos” – kas, panašiai, ir vyksta ant AM sienos: bandoma aptriesti, apkakoti, ir atseit, jeigu nebespėji įsiterpti – jau tu pats kaltas, o geriausia – “durnas”.

Aukšto intelekto žmonės neretai neturi laiko tokioms nesąmonėms, nes jiems reikia perskaityti eilinį romaną, išmokti kelioliktą užsienio kalbą, o kai pavargsta “puodynė”, eiti pasivaikščioti į ilgus žygius. Bent jau aš taip gyvenu, ir taip gyveno mano tėvas profesorius, taip gyveno mano be žinios dingęs poliglotas, bei atominės saugos specialistas (nesuderinama ar ne? Bet jis dirbo abudu darbus – rašė tekstus humanitarinius, ir tyrinėjo atomines elektrines) brolis Romualdas Apanavičius.

Aukštas intelektas neretai netgi be jokių testų pasireiškia daugelio nesusijusių kalbų išmanymu, štai aš moku kalbas iš skirtingų kalbinių grupių:

Anglų, vokiečių, rusų, lenkų, latvių, suomių, prancūzų, serbokroatų, senovės graikų, lotynų.

Prancūzų kalba buvo mano dešimtoji kalba, pirmus mėnesius ne viena ašara ištryško, kaip man buvo sunku – nieko panašaus į tokią kalbą nesu mačiusi, jau man lengviau kitiems neįkandama suomių (finougrų kalbų grupė.)

Bet ką padarysi  – ariau kartais po 11 valandų per dieną, ir įveikiau, išlaikiau netgi du egzaminius Prancūzų Kultūros ministerijoje, ir turiu šios įstaigos du diplomus, su patvirtinimu, jog mano lygis yra A2.

Šiuomi noriu pasakyti analfabetams, kurie reiškiasi pas AM sienoje – kažką panašaus reikėtų pademonstruoti, tada loti ir draskytis, nes aukšto intelekto žmonės nemėgsta draskymosi, o blogas sukurtas, kad visokiems pridurkams atsirėžčiau, nes priedurniai mobilizuojasi į dideles grupes, jie loja, jie persiunčia vienas kitas “reikšminių žodelių”, beretiniuose mobingo batalionuose idiotai apmokomi vienintelės taktikos – oponentas absoliučiai durnas, jeigu jis bandys priešintis, tai pasijunkite 5 iš karto, dar priminkite, “rusai puola”, ir kad jūsų kaimyno senelis tremtinys – (jūsų juk KGB, NKVD, bet tą reikia slėpti) – ir viskas, “diskusija laimėta”, o mes jums iš specialaus fondo atsiųsime Briuselio rublių.

Šitą konkrečią nuotrauką perfotografavau ir įsidėjau į FB paskyrą (kuri šiuo metu konservatyvaus jaunimo aktyvo dėka panaikinta), nes man Andrius Mulevičius parašė, jog aš turėjau pirma sužaisti turnyruose Latvijoje, kur nors tarptautiškai, tada, atseit, jam aiškinti – bandžiau padėti dėl žaidimo skylių, kurių jis turbūt turi, ir pastoviai kartoja tas pačias klaidas, todėl ir rezultatas panašus, ir beveik nekyla, į ką jis atreagavo grubiai, todėl aš įsikėliau šitą nuotrauką.

Greituosiuiose šachmatuose nuo seno gebu sulošti vienodai su didmeistrėmis, ir ši nuotrauka yra iš Liepojos turnyro, kur man sekėsi neblogai, surinkau 6 taškus, iš 9, ir kaip nieko nelaimėjusi, išėjau su Egle Morkūnaite ir estų didmeistriais gerti alaus, tada užšerpetojo akys, išsiėmiau linzes, ir nieko absoliučiai nebemačiau, ir tada ėjau kažkur turbūt į WC, ir buvo liūdna, nes šitiek žaidžiau – ir nieko negavau, ir staiga prie manęs prišoko vienas šachmatininkas, kitas, tik purto ranką- tik sveikina (o buvo laikai, kai dar iš senųjų laikų vilniečiai štai tokie buvo, -draugingi, pasidžiaugiantys kito rezultatais…ne kaip dabar, kažkoks klounų šou…), o aš netikiu, prisižlibinu be linzių, akurat, parašyta, reitingo prizas.

O estų didmeistriai gerą valandą nėrėsi iš kailio, įtikinėdami, jog mums su Egle reikia atvažiuoti į Talino turnyrą, o mes ne, ne ir ne.

Grįžtu prie stalo, jie 50 kartą bando įtikinti, ir tada aš sakau “mes atvažiuojame”.

Po to sekė Talino turnyras, ten pasirodėme neblogai, bet ten pažeidė prizų taisykles, ir išmokėjo saviems po tris prizus, mes likome be nieko, dar tame tarpe brolis važiavo į Taliną, bet nepasirodė, aš tik grįžus į Vilnių sužinojau, jog Latvijoje kelyje įvyko avarija – autobusas nuvažiavo nuo kelio, tada jis liko gyvas, iš tikrųjų pasiekė Taliną, bet manęs neieškojo, į turnyrą neužėjo – kaip supratau, kad nekeltų grėsmės, nes avarija buvo diversija. Po daugelio metų susiradau tuometinio konsulo pasisakymus,jog autobuse be žuvusio vairuotojo, daugiau esą lietuvių nebuvo, tačiau be mano brolio, važiavo daugiau lietuvių.

Turiu pilną albumą įvairiausių nuotraukų iš įvairių turnyrų, tais laikais buvo populiaru fotografuotis, todėl aš pavyzdžiui, moku “atsimušinėti”, nes nuotrauka yra “dakumentas”, kaip sako mano tėtis profesorius, tik jis sako, kad neaprašyta nuotrauka “ne dakumentas”. Taigi, reikės dar užsirašyti ant nugaros šitą informaciją šios foto.

O šiaip su Berzinia esame sulošę lygiosiomis iš 2014 metų Ramovės greitųjų turnyre, tada surinkau 6 iš 9, nugalėjau Zaksaitę, o su Zaksaite yra taip, kad ne vieną kartą ją nugalėjau, o patys žinote, tai tituluota žaidėja.

Todėl  – visiems geros dienelės!! Esu iš didelės šeimos, ir aš jau “naujaisiais laikais” neturėjau jokių plačių galimybių žaisti, tėvai labai ilgai negavo gerų darbų, jiems buvo kančia netgi sukrapštyti man mėnesio mokestį už šachmatus, už kitus būrelius, už muzikos mokyklą net nebeturėjo pinigų, nes tada gimė mažametė sesuo, ir jie net neturėjo kraiteliui, pamenu, 3 mėnesius studentai nešė ir nešė visus daiktus. Landgzgrybių klanas keršijo šitokiu būdu tėčiui, kad jis buvo pilkasis Nepriklausomybės atstatymo generolas, nes tik Tata saulė, tik jisai, tik jo saulė – ir nieko daugiau, amen.

Tačiau mano trenerė Marija Kartanaitė nepasidavė – išmušė mums nemokamą baseiną, va tiesiog nuėjo į Moksleivių rūmų direkciją, ir pasakė, šachmatininkams būtina plaukioti, taigi, prie mokamo būrelio, turėjome nemokamą baseiną. Tada išmušė man kelionę į Platelių turnyrą, apmokėjo, ir ten kaip žinote, gavau savo reitingo įvertinimą, 2070, o antrą įvertinimą gavau Šiauliuose, moterų čempionate 1997 metais, kur surinkau 5 taškus iš 9, 1996 atrodo, bendras sudėjus gavosi 2030, visi šaipėsi, bet jie nežinojo, kad po daugelio metų visi svajos tokį turėti.  Nepaisant, kad tėvai turėjo visą laiką skaičiuoti, aš vis tiek visur dalyvavau, o tėtis labai palaikė, jis sakė, kad kaip muzikantas turi grajinti, taip ir šachmatais aš turiu grajinti. Na o geri rezultatai yra dabar, kai absoliučiai nekreipiu dėmesio, ir net nesiekiu surinkti daug taškų, ir visada pavyksta surinkti daug taškų, o visokius nupušėlius kenksminu per viešą diskusiją – kurios jie atlaikyti nemoka, nes jie moka tik špilkuotis, koliotis uždaruose rateliuose, o į viešumą išeiti nemoka, bijo.

Bet tai ir yra beretiniai, kuriuos sukūrė ir tebesukuria beretiniai batalionai, tai mobingas, kuris apraizgęs Lietuvą, o už to stovi ne kas kitas, o “faktinis Lietuvos karalius”.

Patys matote, kas dedasi šiomis dienomis – vėl nupušėlis landzgrybas nori tapti LTSR prezidentu, nors LTSR neturėjo tokios institucijos, ir nebuvo jokio atkuriamojo Seimo – nes nevyko jokie nauji rinkimai iki 1992 10 25, o lex retro non agit (“įstatymas atgal negalioja- lot.) – mus visus išdūrė, ir Lietuvos Tarybų Socialistinės respublikos Liaudies deputatų Tarybą prakišo už “atkuriamąjį Seimą”. Jie negalėjo pakeisti savo pavadinimo ir dar atbuline tvarka – jie privalėjo 1990 03 11 pasileisti, ir skelbti Atkuriamojo Seimo rinkimus, ką ir padarė po metų, kitų, o prezidento dar po trijų.

1991 02 09 buvo surengtas referendumas,ar žmonės sutinka išstoti iš TSRS, o gal jie nori būti sudėtyje laisvi, tai virš 80 procentų pasakė, visiškai išstoti iš TSRS. Apie šią datą jaunimas nieko nežino, nes pastoviai rėkiama, jog sausio tryliktą griūvant po tankais, buvo iškovota nepriklausomybė. Sausio tryliktą buvo apsižiūrėta, jog nepriklausomybei trūksta legitymumo – tokio grynai teisine prasme. Kad liaudies deputatai neturėjo įgaliojimų kalbėti už visą tautą kalbant apie suvereniteto klausimus. Laisvės bylą įstrigo, buvo suskubta daryti referendumą.

Jeigu imsite kaip neo komsomolas mane kaltinti, tai visa šita mus išmokė VDU Teisės fakultete, o pirmojo Lietuvos Referendumo rezultatai yra VRK svetainėje.

Taigi, linkiu visiems geros dienos, ir nustoti špilkuotis – jeigu per tą laiką būtumėte sužaidę 10 gerų partijų chess.com ar kitoje svetainėje – būtumėte patobulėję, ką kalbėti apie 15-60 svetimos kalbos žodžių, kuriuos jau buvo galima išmokti. Aš nekalbu apie tai, kad kai kurių žodynas toks skurdus, kad matyti, visiškai neskaito jokių grožinės literatūros knygų, o per valandą juk buvo galima pravaryti pusę knygos.

Bet ne, kaip kokia smakai ir šakalai, lojikai, draskėsi ir draskėsi nuo ryto iki vakaro, visiškai netgi neturėdami nei lietuviškos pavardės, anei vardo, kalbu apie KK, bet vaidino didžiausius patriotus. Tai tuomi gi naujasis komsomolas ir pasižymi – kuo labiau rusiška ar NKVD kilmė – tuo didesnis Lietuvos patriotas.

 

 

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s